«Майже кожні 2 хвилини ворог обстрілює якийсь населений пункт Запорізької області», — Іван Федоров про обстріли та евакуацію людей

За останній тиждень ворог обстрілював населені пункти Запорізької області від 200 до 300 разів щодня. Майже кожні 2 хвилини ворог обстрілює якийсь населений пункт на території Запорізької області.

Про це повідомив голова ЗОВА Іван Федоров в єдиному телемарафоні, передає 061.

«Більше чи менше 200-300 обстрілів щодня – це надвелика кількість. Ворог безжально руйнує як житлові будинки, так і цивільну інфраструктуру і вбиває наших мешканців. Що стосується статистики, якщо ми подивимося на позаминулий тиждень, то приблизно в 2 рази частіше ворог обстрілював наші населені пункти. Але кількість поранених та загиблих мешканців Запорізької області на цьому тижні, на жаль, більша», — зазначив очільник регіону.

За словами Федорова,  в 50 населених пунктах, які безпосередньо знаходяться поблизу лінії бойових дій, таких як Степногірськ, Оріхів, Гуляйполе та менших залишається приблизно 700 сімей, де є 1200 дітей.

Що стосується евакуації, то за цей та минулий тиждень погодились евакуюватись 15 громадян, а за січень місяць – всього 22 людини.

«Як тільки ворог починає більш інтенсивно обстрілювати громади, то  люди більш активно погоджуються виїжджати. Хоча здебільшого ми бачимо тенденцію, що всі, хто хотів, вже виїхали з цих прифронтових населених пунктів. Сьогодні, якщо дивитись з довоєнним станом, то приблизно 10% мешканців залишається в таких населених пунктах. Наприклад, в Гуляйполі наразі перебуває не більше, ніж тисяча мешканців. В Оріхові — трохи менше, ніж півтори тисячі мешканців. Раніше тут проживало щонайменше в 10 разів більше мешканців», — прокоментував Іван Федоров.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що окупанти вгатили 3 авіаснарядами по Малій Токмачці й Роботиному.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3742095/majze-kozni-2-hvilini-vorog-obstrilue-akijs-naselenij-punkt-zaporizkoi-oblasti-ivan-fedorov-pro-obstrili-ta-evakuaciu-ludej

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top