Майже половина мешканців Мелітополя поїхали з окупації

За останні два місяці близько половини мелітопольців виїхали за межі міста

Ситуація в Мелітополі, який знаходиться в окупації з кінця лютого, стає все більш напруженою. Місто вже полишила майже половина мешканців. Ще є бажаючі, але виїхати на підконтрольну Україні території наразі складно.

На сьогодні Мелітополь полишило 45-50% мешканців — це приблизно 60-65 тис. мешканців. Про це під час телемарафону UAразом повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

— У місті лишились або літні люди, або ті, хто має родичів похилого віку, або ті, хто немає фінансової можливості виїхати з міста, — відзначив Іван Сергійович. — У приміських селах залишилося більше людей, але лише тому, що туди не дійшли окупанти й не почали робити те, що в Мелітополі. Як тільки це станеться, так само почнеться масовий від’їзд.

Міський голова додав, що уряд виконує всі державні зобов’язання перед мешканцями окупованих територій. Йдеться про виплати пенсій та заробітних плат працівникам бюджетної сфери. Це дозволяє людям відмовлятися від співпраці з окупантами й мати кошти для забезпечення життєвих потреб.

— На сьогодні поїхати з Мелітополя мешканці можуть тільки на власному транспорті та ніхто не може гарантувати, скільки триматиме ця дорога, — наголосив Іван Федоров. — У когось шлях до Запоріжжя займає 4 години, у когось 3,5 доби. Два дні тому був масовий затор, в якому стояло більше тисячі автівок. Сьогодні проїзд є, але якою буде дорога невідомо, адже чим керується окупанти на блокпостах, незрозуміло.

Варто додати, що частина мелітопольців обирає інших шлях евакуації — через Крим до Грузії, Польщі та інших країн Європи. В тому числі й через те, що таким чином Україну можуть полишити чоловіки призовного віку.

Як раніше повідомляла «Індустріалка», в Мелітополі окупанти збирають особисті дані містян, готуючись до проведення референдуму.

Читайте також: У громаді Запорізької області, яку обстрілював ворог, відремонтують пошкоджені дахи

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

Сообщение Майже половина мешканців Мелітополя поїхали з окупації появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/mayzhe-polovina-meshkantsiv-melitopolya-poyihali-z-okupatsiyi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top