Манекени “школярі-пішоходи” на Запоріжжі: чи врятує це нас від смертності на дорогах?

У Мелітополі на одному з перехресть встановили манекен “школяра-пішохода”. Це вже не перше таке рішення для проблемних перехресть у місті. За задумом, цей манекен світловідбивний, його видно з будь-якого боку усім водіям. Складається враження, що на переході – реальна жива людина і це має заспокоювати трафік.

Чи працює це насправді та як ставляться до таких рішень містяни? Ділимось коментарями експертів і водіїв.

Ольга, водійка:

“Класна штука, я бачила таких багато у Вінниці. Вважаю, це дійсно впливає на реакцію, щоразу пригальмовуєш, бо з машини одразу не розгледиш, що це постамент”.

Сергій, водій:

“Я, як водій, високо оцінюю такий прийом. Хоча, насправді, не впевнений, що це працюватиме, коли вже всі звикнуть, що ці хлопці там стоять”.

Олексій, експерт з питань міської інфраструктури:

“Вважаю, це не просто не корисна, а й шкідлива ініціатива. Є кілька підстав так вважати. По-перше, невідомо звідки ця ініціатива походить, нема обгрунтувань доцільності її використання. Поширюється вона переважно в маленьких провінційних містах, де не так багато “немісцевих”, тож, її вплив на водіїв, які бачать “хлопця” щодня – сумнівний. У Європі я бачив щось подібне тільки одного разу в Берліні, але там це має зовсім інший вигляд. Поширені такі речі в Росії. Там же місцева поліція опублікувала моніторинг цього інстременту. Статистика невтішна. Схема дуже проста – водії запам’ятовують, що на цьому перехресті стоїть манекен і в подальшому це перехрестя починають ігнорувати, не пригальмовують, не звертають уваги. Зрештою, таке закінчується загибеллю реальної живої людини. До того ж, за великим манекеном завжди можем стояти маленька жива людина.

По-друге, це протирічить ПДР України: неможна встановлювати предмети, які відволікають увагу водія, обмежують рух.

По-третє, проблема конкретно цього перехрестя у Мелітополі очевидна і має набагато більш ефективні варіанти рішення. Це перехрестя об’єктивно занадто велике. Відповідно швидкість там теж завжди немаленька. Це вирішується звуженням дороги (смуга для авто може бути не більше 3м, цього цілком достатньо), встановленням острівка безпеки, лежачими поліцейськими тощо. Водій завжди пригальмує, якщо дорога звужується, змінюється покриття, але не завжди – якщо побачить краєм ока щось схоже на людину. Тим більше, якщо буде впевнений: перед ним – манекен”.

Раз на кілька місяців у Запоріжжі також виникають дискусії на тему встановлення таких чи подібних штучних загальмовувачів трафіку. Ми намагаємось оперативно реагувати на такі заяви і подавати експертну думку, оцінку кожному нововведенню.

Слідкуйте за нашими новинами.

Читайте також: Трагічне перехрестя у Запоріжжі – експерти запропонували план дій

У Запоріжжі із громадського транспорту пасажири вигнали чоловіка (ВІДЕО)

Іншого місця немає?: у центрі Запоріжжя невідомі влаштували «ралі» (Відео)

Источник: https://forpost.media/novosti/manekeni-shkoljari-pishohodi-na-zaporizhzhi-chi-vrjatuie-ce-nas-vid-smertnosti-na-dorogah.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top