Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

Група Метінвест надає допомогу та роботу маріупольцям, які приїхали до Запоріжжя

Запоріжжя за 37 днів роботи «зелених коридорів»  зустріло понад 106, 5 вимушених переселенців. Серед них майже 29, 5 тисяч – діти.Більшість вимушених переселенців приїхали до Запоріжжя з Маріуполя.

Частина з них намагається побудувати нове життя у нашому місті. Люди, які працювали на підприємствах Групи Метінвест отримують у Запоріжжі всю необхідну допомогу.

Як раніше повідомляла «Індустріалка», тиждень тому у Запоріжжі запрацював центр реабілітації та реінтеграції переселенців. Маріупольці, які втратили роботу через війну, можуть отримати в центрі не тільки консультаційну, медичну, психологічну допомогу, а й допомогу з працевлаштування.

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

Одна з таких переселенок — Надія Савенко. Вона евакуювалася до Запоріжжя з Маріуполя. У рідному місті працювала на одному з  підприємств Групи Метінвест. Як згадує Надія, дістатися до нашого міста було складно.

-У нашій родині 6 людей. Ми виїхали всі на попутному транспорті. Але через обстріл колону розділили. Свекор та його син встигли виїхати, а ми залишились. Довелося повертатися до Маріуполя. Ми жили там ще тиждень. 15 березня ми дізналися, що можна виїхати, на жаль, це був не зелений коридор, але хоча б з’явилася можливість. Чоловік посадив на попутку свекруху і прибіг за нами у бомбосховище. Він посадив на попутку мене з хлопцями, а сам приїхав наступного дня.

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

-Надіє, чому ви вирішили їхати саме до Запоріжжя?

-Ми приїхали до Запоріжжя, бо це найближчий населений пункт, де хоча б відносно спокійно та безпечно. Тут нас дуже гарно прийняли, надали житло, їжу. Нам тут подобається. Тут добре та безпечно, тому ми вирішили залишитися у Запоріжжі.

Антону Ніколаєнко також довелося покинути рідний Маріуполь. Хлопець працював на  Маріупольському ремонтно-механічному заводі. Евакуюватися встиг у перший день війни. Антон вже знайшов роботу у Запоріжжі.

-24 лютого в мене була перша зміна на роботі. Зміна почалась, а потім ми сиділи у бомбосховищі, чекали команди,  що роботи далі. Начальник зміни сказав, щоб ми їхали додому та чекали. Я жив з дружиною та дитиною на лівому березі Маріуполя, там було дуже гучно. У всіх була паніка, ніхто не знав, що робити, — розповідає Антон Ніколаєнко. — Тоді працював тільки один блокпост в бік Бердянська. Ми взяли документи, поїхали в тому, в чому були, ніхто не думав, що брати з собою. Нам пощастило виїхати, бо ввечері мені подзвонили і сказали, що блокпост не працює.

Спочатку ми поїхали до батьків у село Старомайорське. Але там також десь через три тижні почались бойові дії. Приїхали військові з ЗСУ та попередили, що у селі буде небезпечно. Батьки сказали, аби ми їхали. Потім я їх також забрав. У Запоріжжі я живу у друга. Дружину, дитину та маму ми відправили до Германії, а ми з батьком тут.

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

-Як швидко ви знайшли роботу у Запоріжжі, хтось допомагав з цим?

— Коли приїхав до Запоріжжя, одразу почав шукати роботу. А потім мені подзвонили з Центру кар’єри Метінвест і запропонували роботу. Я працевлаштовуюсь на Запорізький ливарно-механічний завод, — розповідає Антон Ніколаєнко. — Я дуже радий, що залишився працювати  на підприємстві Групи Метінвест. Нам дуже добре допомагають, розповідають, куди звертатися, запитують, що нам потрібно. Мені пощастило, що я працюю у цій компанії.Я втратив  дім у Маріуполі, батьківський дім у селі. Як жити далі, що планувати поки неможливо сказати.  Але робота є – це вже щось.

Я раніше писала «Індустріалка», генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков днями відвідав Запоріжжя. Він побував в основних цехах комбінату, гуманітарному хабі та поспілкувався зі співробітниками запорізьких підприємств Метінвесту, а також з маріупольцями, які тепер живуть у Запоріжжі.

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

-Ми допомагаємо нашим колегам з Маріуполя, які виїжджають із окупованого міста. Дуже важливо їм допомогти, доставити гуманітарний вантаж. Адже люди виїжджають без нічого: без засобів для існування, одягу, медпрепаратів, базових санітарних речей. І в цей момент дуже важливо їх підтримати, — зазначив Юрій Риженков.

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

Маріупольці зазначають, що вдячні запоріжцям за теплий прийому, але  сподіваються повернутися до рідного міста, аби відбудовувати його.

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

Зазначимо, що Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова продовжують підтримувати тих, хто страждає від агресії РФ проти України. Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» набирає обертів, щоб якнайбільше людей відчули підтримку. З початку заснування проєкту за кордоном та в Україні закуплено 2 тис. 700 тонн харчових продуктів.





Читайте також: У Запоріжжі волонтери Метінвесту перетворюють дитячий табір на містечко для вимушених переселенців – фото

Фото Олександра Прилепи

Сообщение Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/mariupoltsi-rozpovili-yak-yim-vdalosya-evakuyuvatisya-do-zaporizhzhya-ta-znayti-robotu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top