Маски, антисептики, дистанціювання: як відбувся перший навчальний день офлайн у школах Запоріжжя

Обробка рук антисептиками, перебування у коридорах в засобах індивідуального захисту, щоденний моніторинг відвідування, заняття у комп’ютерних аудиторіях в одноразових рукавичках. Саме так відсьогодні відбувається навчання у Запорізьких школах. Після понад двомісячного перебування вдома, школярі сьогодні сіли за парти. Кореспонденти «Форпосту» поспілкувалися з учнями та адміністрацією Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15.


За словами учня 11-Б класу Артема Приходька, очне навчання краще за дистанційне. «Ти спілкуєшся зі своїми однолітками, вчителями. Ти можеш підійти, тобі пояснять. Навчатися дистанційно важче, тому, що у когось поганий Інтернет, у когось погані гаджети», — каже майбутній випускник.

Такої ж думки і учениця 11-Б класу Анастасія Закарлюка: «Насправді я дуже засмутилася, коли нам сказали, що ми навчатимемося дистанційно. Тому, що у нас залишилося зовсім мало часу для навчання у рідній школі. Ми майже не бачилися з нашими вчителями та однокласниками. Звісно я засмутилася. Навчатися дистанційно – це зовсім не те. Насправді складно і те, що багато часу ми перебуваємо біля екранів телефонів та комп’ютерів. Я ношу окуляри і особисто на мої очі це навантаження».

З 1050 учнів сьогодні на офлайн-уроках відсутні 67. Нині контактних чи хворих на COVID-19 дітей у освітньому закладі немає. Якщо у класі зафіксують такий випадок, учнів переведуть на дистанційне навчання. Про це у коментарі кореспондентам «Форпосту» повідомила директорка Запорізької загальноосвітньої школи №15 Оксана Кириченко. Вона розповіла про вжиті адміністрацією освітнього закладу заходи для дотримання санітарних норм та протиепідемічних вимог.

«У кожному класі є дезінфектори для того, щоб діти могли обробити руки, у вбиральнях є мило. Всі поверхні, яких торкаються діти після уроків обов’язково оброблюють. У нас була спроба оброблювати їх на кожній перерві, але залишався запах і дітям важко було дихати. Також на кожній перерві ми провітрюємо класні кімнати, тобто діти виходять та протягом десяти хвилин провітрюємо. Це після кожного уроку, а повну дезінфекцію ми проводимо після уроків», — зазначила співрозмовниця.

У комп’ютерних класах діти працюють у спеціальних разових рукавичках, на партах у багатьох присутні антисептики.Також для забезпечення соціального дистанціювання дітей у коридорах школи на підлозі розміщені спеціальні розмежувальні розмітки, а також пропрацьовані схеми руху школярів різними коридорами та виходами.

«Заступник директора складає розклад, щоб діти максимально були закріплені за кабінетами. Дітей дуже багато. Ми максимально намагаємося розвести дітей так, щоб вони не скупчувалися. Розробили схеми маршрутів, хто  куди має виходити», — розповіла Оксана Кириченко.

Загалом свої двері для школярів сьогодні відкрили 118 Запорізьких шкіл. Моніторинг щодо захворюваності учнів у Запоріжжі здійснюють постійно. Так, станом на сьогодні близько 900 учнів хворіють на гострі респіраторні захворювання. Про це повідомив директор Департаменту освіти та науки Запорізької міськради Станіслав Романчук.

Анастасія Шевченко

Також читайте: В Запорізьких школах можуть посилити заходи безпеки після стрілянини в інщій країні

Источник: https://forpost.media/novosti/masky-antyseptyky-dystantsiiuvannia-iak-vidbuvsia-pershyy-navchalnyy-den-oflayn-u-shkolakh-zaporizhzhia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top