Медіа окупантів розповсюджують фейки про арешти у Запоріжжі за прослуховування російського шансону

Представники окупаційної влади вчергове намагаються маніпулювати темою мови і на цей раз стверджують, що у Запоріжжі поліція розпочала арештовувати тих, хто не виконує мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Ми вирішили розібратися чи так це насправді.

Так, 17 листопада, телеграм-канал окупаційної влади  «Запорожский Вестник» розшарив скріншот нібито з телеграм-каналу Національної поліції щодо затримання чоловіків, які слухали російський шансон.

«И вот появились первые «преступники». Уже немолодые люди спокойно слушали в машине русский шансон. Так уж получилось, что украинского шансона в природе не существует, а бритоголовая молодость сформировала вкусы на всю оставшуюся жизнь. Слова песни «Отсижу за чужие грехи» в исполнении группы Бутырка оказались пророческими, ведь пацаны не виноваты, что на Украине можно сесть за песню», — підписали вони свій допис.

В самому скріншоті нібито з телеграм-каналі Національної поліції, що дуже відрізняється стилістично від публікації пресслужби, зазначається, що чоловікам загрожує 2 роки позбавлення волі. Тому що спочатку вони намагалися оскаржити штраф, а пізніше виявили опір по відношенню до поліцейських.

Найбільше сумнівів навіює абзац, де сказано, що затримали обличчям вниз порушників не в рамках кримінального провадження, а через рішення Запорізької міської ради №194 від 29.09.2023 щодо запровадження мораторію про використання російськомовного культурного продукту. В цьому рішення мова йде про висвітлення та демонстрацію російськомовних товарів та послуг, які створені у процесі провадження діяльності у сфері культури. Юридичної відповідальності за порушення цих нор не існує, як і немає відповідальності за використання російської мови в побуті чи прослуховування російських пісень в автомобілі. Одночасно з цим є Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яким передбачено застосування державної мови у сфері обслуговування. І саме за його порушення може бути адміністративна відповідальність, в першу чергу для керівників та посадових осіб.

Самої публікації про затримання шанувальників шансону не має ні на сайті Національної поліції, ні в телеграм-каналі.  Фото для публікації «Запорожского Вестника» були використанні з іншого затримання чоловіків в місті Дніпро в рамках кримінальних проваджень — замах на умисне вбивство та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, що жодним чином не пов’язані з питанням мови.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3693576/media-okupantiv-rozpovsudzuut-fejki-pro-aresti-u-zaporizzi-za-prosluhovuvanna-rosijskogo-sansonu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top