Медреформа – найуспішніша реформа України – виконана на 95% – МОЗ

“Україна виконала або вже виконує 95% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, у сфері охорони здоров’я”, – повідомляють у профільному Міністерстві, посилаючись на дані аналізу коаліційної угоди “Європейська Україна” 2014 року, підготовленого експертами Офісу ефективного регулювання BRDO.

“Найбільших успіхів досягнуло МОЗ України — у сфері охорони здоров’я більше 95% зобов’язань уже виконані чи у процесі виконання. Такий результат — спільне досягнення медиків і пацієнтів, Уряду, Парламенту, місцевої влади, громадських та пацієнтських організацій, а також підтримки міжнародних партнерів”, — йдеться у повідомленні.

Одне з головних досягнень виконання коаліційної угоди — реалізація принципу “гроші ходять за пацієнтом”. Українці почали самостійно обирати сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів у квітні 2018 року.

“Нині вже майже 28 мільйонів українців мають свого лікаря, а Національна служба здоров’я оплатила конкретні медичні послуги для пацієнтів у 1264 медзакладах на суму 10 265 413 820 грн (станом на 15 травня 2019 року)”,  — зазначили в МОЗ.

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у березні 2019 року, 70% пацієнтів задоволені обраним лікарем.

Також до головних досягнень у сфері охорони здоров’я експерти зараховують запуск електронної системи охорони здоров’я eHealth. Платформа дозволяє українцям підписувати декларації з лікарями в електронному форматі та отримувати електронні рецепти за програмою “Доступні ліки“.

“З часом електронний формат має повністю замінити паперовий. Електронними стануть медичні картки, рецепти, лікарняні тощо”, — зауважують у МОЗ.

Крім того, в Україні відбулась трансформація державних закупівель. Нині їх здійснюють через міжнародні організації та прозорі процедури. Це дозволяє щороку заощаджувати близько 40% державних коштів, на які закуповують додаткові ліки. За рахунок нижчої вартості препаратів для онкохворих цього року в МОЗ планують покрити 100% потребу для таких пацієнтів.

“Нині наявні абсолютно всі вакцини за Національним календарем щеплень, держава забезпечує безоплатні ліки для усіх пацієнтів з туберкульозом і ВІЛ, раком крові і вперше безоплатно лікуватимуться дорослі з ЮРА та ПІД, а “кришталеві діти” отримають необхідні протези. МОЗ України перейшло на завчасне планування, розробило нову методику обрахунку потреби в ліках, дозволило регіонам самостійно перерозподіляти ліки між лікарнями, переглянуло склад експертів, що супроводжують державні закупівлі, створило ДП “Медичні закупівлі України” і планує до кінця року запустити електронну систему обліку залишків ліків”, — повідомили в МОЗ.

Джерело: Євроінтеграційний портал

Источник: https://forpost.media/novosti/medreforma-najuspishnisha-reforma-ukraini-vikonana-na-95-moz.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top