На День Незалежності на телеканалі СТБ відбулася прем’єра фільму «Юрик. Дорога, не торкаючись землі», сюжет якого нібито засновано на реальних подіях.
Мотиваційна історія про хлопчика, який самостійно подолав шлях від блокадного Маріуполя вихав за кордон, викликала обурення серед мешканців міста біля моря, яке вже стільки пережило. Давайте розберемося, які ж саме причини цього.
Отже, сюжет фільму ґрунтується на реальних подіях, розповідаючи історію 11-річного хлопчика, якому довелося самотужки виживати від війни. Його мати зобов’язана була доглядати за хворою бабусею, вона не могла залишити Маріуполь. Однак втративши доньку, батька та будинок, розуміла, що не перенесе ще й втрати сина (російська влада погрожувала забрати всіх українських дітей). Таким чином, жінка змушена була прийняти найважче рішення в своєму житті – вислати свого сина до родичів за кордоном. Перед цим вона написала свій номер телефону на спині Юрка, а також надала всі необхідні дані.
«Засновано на реальних подіях. Ну, майже…»
Фільм створено компанією OSNOVAfilm. Генеральною продюсеркою, якого стала Вікторія Горенштейн. З її слів, проєкт «Юрик. Дорога, не торкаючись землі» став абсолютним лідером за переглядами у святковий день. Творці фільму неодноразово підкреслювали, що події в сюжеті ґрунтуються на реальних подіях.
Але після перегляду фільму мешканці Маріуполя почали залишати обурені коментарі під постами творців стрічки. Вони вважають, що фільм недостатньо передає всі жахіття, через які їм довелося пройти. Тобто, історія правдива частково.
Наприклад, укриття показано як досить комфортабельні та яскраво освітлені кімнати у підвалі, де є майже все необхідне та настінний годинник. ОБСЄ допомогло евакуювати жителів блокадного міста. У реальності ситуація була набагато складнішою.
Місто виявилося не готовим до повномасштабної війни. Укриття відсутні. Перелякані мешканці ховалися в місцях, непридатних для цього. А ОБСЄ «героїчно» покинуло Маріуполь ще до 24 лютого. Виїжджати з міста доводилося самотужки – пішки або на власному авто.
Ознайомившись з усіма цими страшними зрозуміло, чому українці обурилися та залишали гнівні коментарі щодо «Юрика».
Зі свого боку, одна з продюсерок «Юрика» замість того, щоб висловити співчуття та вибачитися перед маріупольцями за некоректне зображення подій, почала винуватити містян. Вона звинуватила мешканців окупованого міста в тому, що вони брали «участь» у так званому «референдумі».
Незабаром Тетяна Куц намагалася виправдатися за свої слова. Але ситуацію вже було важко змінити.
Источник: https://forpost.media/novosti/meshkantsi-mariupolia-iaki-perezhyly-blokadu-vyplesnuly-shkvalom-krytyky-pislia-perehliadu-filmu-yuryk.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook