Мешканці Запоріжжя зможуть перевірити оригінальність ліків через смартфон

Кабмін ухвалив постанову, яка дає старт масштабній боротьбі з підробленими ліками.

З 1 вересня на ліках буде спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату. А наприкінці 2019″року пацієнти зможуть перевіряти препарати за допомогою смартфону, про це повідомляє відділ комунікацій ЗОДА.

У МОЗ зазначають,»в аптеках з’являться ліки з»2D кодом на упаковці. Цей код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.»Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток.

Наразі цей додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Відповідно до Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів необхідні зміни впроваджуватимуться упродовж 2019-2023 років. На першому етапі, що вже стартував і триватиме до кінця 2020 року, запускається пілотний проект і оцінюється його ефективність, впроваджується електронна база даних і автоматизована система проведення моніторингу обігу лікарських засобів, проводяться консультації з виробниками ліків і споживачами.

Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб» зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/meshkanci-zaporizhzhja-zmozhut-pereviriti-originalnist-likiv-cherez-smartfon.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top