Мешканцям Енергодара розповіли, де не варто прибирати опале листя

В Запорізькій області розповіли в чому користь опалого листя

Ми прагнемо дотримуватися перфекціонізму, коли мова йде про порядок не тільки у нашій оселі, а й на вулицях рідного міста. Однак іноді забуваємо, що наші бажання та вимоги не завжди йдуть на користь оточуючому середовищу. Погодьтесь, у міських джунглях має залишатись трохи місця для природи, примхи якої нам не завжди до вподоби.

Забаганки матінки-природи для містян» у різні пори року стають наче «стихійним комунальним лихом» з яким потрібно боротися, причому – швидко та радикально. Влітку – знищується різнотрав’я при покосі, взимку» комунальники посипають тротуари й дороги різними реагентами (частіше не природного походження). А восени, безумовно, «проблемою № 1» стає опале листя.

Так, ми звикли, що листя прирівнювалось до сміття. Його роками збирали не лише з доріг та тротуарів,» а й з газонів, де листя взагалі не шкодить, адже на відміну від поліетиленових пакетів, фільтрів цигарок,» має природне походження й приносить користь.

Керуюча компанія «Місто для людей Енергодар» вирішила все ж розібрати це питання з точки зору впливу на екологію.

Перше на чому наголошують експерти – опале листя виконує захисну функцію. Шар листя створює так звану «теплову подушку», яка наче ковдра взимку для коріння дерев, трави та насіння. У цьому шарі створюється своя екосистема – зимують комахи, якими в свою чергу харчуються птахи. Знищуючи шар листя – руйнується ланцюг, у якому взаємодіє флора та фауна.

Крім того, не варто забувати» що листя – це природне добриво. Це органіка, яку дерева витягли з ґрунту й вона ж повинна повернутися в неї восени. Це природний процес у якому» листя створює умови для розвитку мікрофлори і фауни. З одного боку, листя переробляється природним шляхом, з іншого — перешкоджає розвитку шкідливих для дерев організмів. Міські дерева дуже схильні до різних захворювань. Тому не часто зустрінеш здорове дерево. Тільки лише деякі можуть вижити в міському середовищі і досягати «дорослого» віку. А ось з природним добривом – шанси можуть збільшитись.

Звісно, прибирання опалого листя з пішохідних доріжок, доріг, тротуарів біля багатоквартирних будинків має місце бути. Однак зазвичай прибирання листя проходить у більших масштабах: зелені зони очищаються до самого ґрунту, оголюючи його та трав’яний покрив.

Окрема проблема є й у міських приватних секторах. Протягом осені мешканці регулярно спалюють опале листя не замислюючись, що дим від згорілого листя та трави є небезпечним, адже містить ядовиті речовини, які рослини поглинають протягом літнього періоду. Такий дим сприяє виникненню таких захворювань як астма, алергія, а у найгіршому випадку — серцево-судинних, онкозахворювань. На території приватних секторів спалювання листя заборонено на офіційному рівні й за такі дії передбачено адміністративний штраф (згідно Адміністративного кодексу України – штраф від 170-1700 грн.).

То що ж робити? Якщо мова йде про приватні сектори – то тут можна застосовувати траншейне компостування. Після зими листя можна використовувати як добриво на городі чи садку. Якщо мова йде про місто – тут необхідний комплексний підхід. З одного боку на рівні влади має бути узгоджено, які саме території потребують прибирання (дороги, тротуари), а на яких листя варто залишити. Причому, як показує практика європейських країн, для зайвого листя створюються певні території для компостування, після чого його можна використати як добриво. Щодо листя на зелених зонах – його частіше залишають, щоб не нашкодити природним процесам.

Так, поступово та з часом, змінюючи старі буденні звички, народжуються золоті правила, у яких панує лад для людини та користь для природи. В свою чергу, керуюча компанія «Місто для людей Енергодар» турбується не лише про комфорт у будинках, а про оточуюче середовище та природу.

«Інформаційна довідка

«“Місто для людей”- це перша керуюча компанія, котра була створена завдяки досвіду європейських країн по утриманню будинків та прибудинкової територій. Зараз» MDL є лідером ринку ЖКХ послуг та присутня у 8 регіонах України. Компанія щодня обслуговує понад 200 000 клієнтів це більше 9 мільйонів квадратних метрів жилої площі. Більше про компанію та послуги тут https://mdl.com.ua»

Читайте также:»Из запорожских дворов вывезли сотни тонн опавших листьев — фото

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/meshkantsyam-energodaru-rozpovili-de-ne-varto-pribirati-opale-listya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top