Мешканцям зруйнованого в Запоріжжі будинку відмовляють в компенсації: документи має подати господарка, що перебуває в комі в реанімації

Допоки власниця будинку у комі  жодної допомоги не отримаєте! Таку відповідь чують запоріжці, чия оселя була вщент зруйнована від російської атаки.

В будинок на вулиці Святоволодимирівській ворожий КАБ влучив ще 29 вересня. Тоді стара хата практично завалилась. Господарку – 73-річну Віру Мітрофанівну  дістали рятувальники через вікно: вона й досі перебуває в комі в важкому стані. 

Та на цьому проблеми родини лише почались – люди, які залишились на вулиці, не отримали жодної копійки компенсації. В усіх службах вимагають, щоб документи подавала Віра Митрофанівна, яка знаходиться в реанімації.

Як родина постраждалого будинку в Запоріжжі стала заручниками на гачку бюрократії – з`ясовували журналісти Forpost.

Аварійну частину будинку знесли. Єдине, що залишилось від будинку – кімната кухні. Вона без світла, та жодних комунікацій. Власне тут практично й мешкає син Віри Митрофанівни, Сергій.

«Тут вже було дві спроби злодіїв поживитись тим що вціліло. Та я залишився сам на сам зі своїми проблемами – навіть плівку аби накрити частину будинку нам не дають. Мовляв, давайте власницю домогосподарства», – розповідає Сергій.

Він залишився без нічого: в одну мить ставши фактично безхатьком. Все майно, включно з автівкою, завдяки якій він заробляв, перетворилось на сміття.

По ділянці, на якій ще залишились сліди від трактору, екскурсію проводить онука Віри Митрофанівни, Катерина: Ось тут були стіни, ось тут вікна, а тут ліжко стояло.

У неї є всі світлини зі зруйнованого будинку й стану бабусі. Навіть є відео рятувальної операції. Втім для допомоги постраждалим від прильоту цього недостатньо. Родина зіштовхнулась зі стіною бюрократії.



Вони спробували піти шляхом діджиталізації – але й тут «зась!»

«Ми єдине що змогли підтягнути з Дії акт, в якому вказано що майно повністю знищено, але й цього чиновникам недостатньо. Ми просто бігаємо по кабінетах, але всюди з нас вимагають, щоб прийшла власниця будинку. Або щоб принесли доручення. Хоча його теж не можливо зробити за тієї ж причини. І так виходить знову замкнуте коло»….

Сергій на розвалинах власного будинку

В міськраді про цю ситуацію вже знають. Втім кажуть, що діють лише по закону. «Будь-яких постанов стосовно такої ситуації немає. Єдине, що радимо в таких випадках це одразу звертатись напряму до адміністрацій району. Це буде і швидше і дієвіше. Також ми додатково знайдемо шляхи як вирішити це питання», — прокоментували в міськраді.

Юрист Сергій Лишенко, пояснює що в цій ситуації є декілька сценаріїв, але всі вони мають певний період. Як мінімум, місяць

«Оскільки власниця будинку  перебуває в комі її можна визнати обмежено придатною. Визначити їй родича опікуна. Ну а далі діяти відповідно за процедурою, яка вже прописана. Але ця процедура тривала і вона по часу не менше місяця.

Другий варіант — це подати на відшкодування зруйнованого майна. Але ж тут знову родичів можуть відправити до суду. А це знову час», — коментує Лишенко.

Юрист зазначає, що така ситуація дійсно не чим неврегульована законодавчо. Але такі випадки вже є по країні. І вони не поодинокі.

Спілкувався Славко Твердохліб, фото і відео — автора.

Share this post

нет
scroll to top