Ганна Єфименко пов’язала свій професійний шлях з Запоріжсталлю та радить жіноцтву не боятися проявляти себе у металургії
Робота металургів зазвичай асоціюється з важким виробництвом і суто чоловічими професіями, але в дійсності це не зовсім так. Більше 30% співробітників Групи Метінвест – жінки. Поряд із чоловіками вони працюють на робітничих спеціальностях, інженерних і менеджерських позиціях, займають керівні посади.
Читайте також: Керує мрією: співробітник запорізького підприємства продовжує родинну справу, якою марив з дитинства
Контролерка управління контролю якості Ганна Єфименко – працівниця Запоріжсталі у третьому поколінні. У цеху гарячої прокатки з 1953 року працював дідусь Ганни — Костянтин Назаров, пізніше її батьки — Володимир і Тетяна, які познайомилися на роботі. Володимир працював в мартенівському цеху, а Тетяна — в цеху гнутих профілів.
«Все моє свідоме життя нерозривно пов’язано з Запоріжсталлю, адже тут працювала вся моя родина. Вперше потрапила сюди в дитинстві, мама привела прямо в цех, тоді це було можливе. Дитячий захват переріс в цікавість, а згодом і в реальну професію та справу всього життя», — згадує Ганна.
Отримавши освіту контролера ВТК Ганна за порадою матері у 2005 році прийшла працювати на комбінат, у відділ технічного контролю на ділянку цеху холодної прокатки. Працювала контролером відвантаження, а потім контролером ВТК з обліку якості продукції.
«Робота різноманітна: перевіряти сталеві пачки та рулони на відповідність нормам та характеристикам, оформлювати нормативну документацію, слідкувати, щоб замовник отримав тільки якісну продукцію. На кожному етапі – комунікація з колегами, супровід всього процесу. Це відповідально, іноді важко, але завжди цікаво», — говорить Ганна.
Так само, як і батьки, Ганна зустріла свою долю на Запоріжсталі. З майбутнім чоловіком термістом цеху гнутих профілів Сергієм Єфименком, Ганну познайомила мама, яка працювала з ним на одній ділянці. Незабаром пара створила свою сім’ю, згодом народилася дочка.
«Мій чоловік наразі працює слюсарем у цеху гарячої прокатки, займається найскладнішими ремонтами обладнання, адже має великий досвід та золоті руки. Дуже їм пишаюсь, як і всією родиною», — зазначає Ганна Єфименко.
Загальний трудовий стаж династії Назарових-Єфименків становить понад 150 років.
До речі, матір Ганни Тетяна Тарасівна навіть після виходу на пенсію не полишає зв’язку з рідним підприємством та працює у раді ветеранів комбінату, допомагаючи іншим ветеранам. Тоді і зараз – вона приклад для доньки.
«Традиції нашої родини і ставлення до роботи я перейняла у мами, адже вона 37 років працювала тут, дуже любила свою роботу, колектив. Тоді навіть питань таких не було – що жінка робить в металургії. Адже і зараз, і раніше на комбінаті поважали жінок, працювали плідно пліч-о-пліч. А як по-іншому? Ми ж працюємо в команді, ми одна родина!», — стверджує фахівчиня.
Ганна запевняє: в доброму колективі працюється легше – надто важливо це під час війни та важких часів, які кожен з нас проживає сьогодні. Фахівчиня відзначає, що зараз особливо багато уваги приділяють створенню можливостей для професійного розвитку. На підприємстві вони рівні — для чоловіків та жінок, їх наразі, на Запоріжсталі працює більше двох тисяч.
«На комбінаті є можливості для розвитку для кожного, незалежно від ґендеру. Тут в ціні професіоналізм та наполегливість. Тому тим, хто ще сумнівається у виборі професії, раджу не боятися проявляти себе. Треба приходити, пробувати, навчатися. Якщо ви відчуєте, що це ваша справа, то все неодмінно вийде!», — підсумовує Ганна Єфименко.
Долучитися до сталевої команди Запоріжсталі можна, звернувшись до відділку кадрів: по буднях з 8.30 до 17.00 за адресою м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 або за телефоном +38 067 613 92 07.
Ми писали, що 80 молодих фахівців обрали для себе запорізькі підприємства Метінвесту першим робочим місцем та отримали додатковий бонус.
Джерело