Метінвест – в рейтингу топ-інвесторів країни за час великої війни

Метінвест – в рейтингу топ-інвесторів країни за час великої війни

Ключові проєкти – модернізація виробничих та очисних споруд на Запоріжсталі та інших активах компанії

Згідно з матеріалом видання NV п’ятдесят найбільших українських приватних компаній вклали в свій розвиток 224 млрд грн за час повномасштабного російського вторгнення. В трійці лідерів — ДТЕК, Метінвест та Миронівський хлібопродукт.

Читайте також: Метінвест власним коштом побудував для ЗСУ перший сталевий підземний шпиталь на лінії фронту за 20 млн грн

Група Метінвест за час великої війни вклала в розвиток власного бізнесу 28,1 млрд грн інвестицій.

Серед інвестпроєктів Групи — запуск нових лав із видобутку коксівного вугілля в Покровській вугільній групі, великі ремонти на Каметсталі та Запоріжсталі та нарощування відміток хвостосховищ на Південному та Інгулецькому ГЗК, про які неодноразово повідомляли у компанії.

Торік на Запоріжсталі і Каметсталі провели капітальні ремонти доменних печей. До того ж на Запоріжсталі капітально відремонтували технологічне обладнання прокатних станів, а на Каметсталі — коксові батареї.

Метінвест також послідовно запускає нові лави з видобутку коксівного вугілля в Покровській вугільній групі та втілює проєкти забезпечення стійкості на Північному та Південному ГЗК.

Навіть під час гарячої фази війни Група Метінвест вкладає значні кошти в ремонти вцілілих українських потужностей і паралельно готується до стратегічних інвестицій із настанням миру.

Цього року Метінвест планує вкласти в обладнання та робочі майданчики $320 млн капітальних та близько $350 млн операційних інвестицій. Знову ж таки у фокусі уваги — ремонти доменних печей та агломашин, підтримання обладнання ГЗК та розвиток шахтоуправління в Покровську.

Зрозуміло, чому масштабну зелену модернізацію підприємств в Україні поставлено на паузу — внаслідок російських обстрілів гостро бракує електроенергії будь-якого походження.

Зрештою, протягом 5-10 років після завершення війни Група планує масштабну зелену трансформацію своїх українських активів — ГЗК, Каметсталі та Запоріжсталі — загальною вартістю близько $9 млрд. Звичайно, для цього знадобиться залучення зовнішнього фінансування. Про це розповів генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков у інтервʼю телеканалу Bloomberg TV.

Раніше ми розповідали, що за 30 місяців війни Рінат Ахметов спрямував 10 млрд грн на підтримку ЗСУ та цивільних.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top