Першим кроком до масштабного відродження перлини Запоріжжя стане реконструкція Музею історії Запорозького козацтва та Кургану єдності на острові, яку планують виконати до 30-річчя річниці незалежності України. Музей історії запорозького козацтва увійшов до списку 150 туристичних «магнітів», які планується реконструювати в ході реалізації ініціативи Президента України «Велика реставрація».
Міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко підкреслив:
— Сьогодні ми починаємо велику роботу з відродженняострова Хортиця. Проєкт реалізується під особистим контролем Президента України Володимира Зеленського. Будь-які перетворення на острові можливі тільки зі збереженням культурної і наукової спадщини. Важливо, що до нас приєднується для реалізації цього глобального проєкту інвестор, міжнародна компанія Метінвест, у якої є успішний досвід реалізації проєктів національного масштабу і яка готова стати провідником перетвореньХортиці. Це партнер, який викликає довіру. Наше спільне завдання — робити все якісно, прозоро, в діалозі з громадськістю.
Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух:
— Не сумніваюся, що цей проєкт стане прикладом успішного державно-приватного партнерства. Упевнений, що синергія роботи влади, великого бізнесу, залучення громадськості дасть результат, яким ми будемо пишатися. Але вважаю, що ключове поняття тут — відповідальність кожного з нас. Саме тому ми ініціювали проведення в Запоріжжі дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія — велике майбутнє». Нам дуже важливо почути всі думки, зрозуміти їх і врахувати.
Проєкт реконструкції Національного заповідника «Хортиця» являє повне оновлення острова з максимально дбайливою реконструкцією інфраструктури, зі збереженням природного балансу і біоценозу заповідника. Ключове завдання проєкту — відновити та реконструювати наявні об’єкти, повністю виключаючи нові забудови.
Генеральний директор «Запоріжсталі» Метінвесту Олександр Мироненко:
— Будівництво головного туристичного магніту Хортиці —історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» — колись профінансував і побудував «Запоріжсталь». Новий проєкт реконструкції — це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв’язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста.
Нагадаємо, в 2007 році «Запоріжсталь» повністю профінансував створення історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на о. Хортиця, який відтворює образ козацької столиці і атмосферу часів козацтва і є єдиним збірним образом всіх Січей, що існували в старовину. Тут зібрані найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків. При цьому «Запоріжсталь» Метінвесту також фінансував створення військової пушкарні, експозицій «Козацький табір», «Часи козацькі —Січі запорозькі», реконструкцію музейних студій заповідника і підводні археологічні експедиції з підйому з дна річки Дніпро артефактів для музею.
У 2021 році Група Метінвест відзначає 15-річчя з дня заснування. Метінвест — міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. В її структуру входять видобувні і металургійні підприємства в Україні, Європі та США, а також мережа продажів у всіх ключових регіонах світу. Компанія контролює весь виробничий ланцюжок — від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/metinvest-vistupit-strategichnim-partnerom-proiektu-rozvitku-nacionalnogo-zapovidnika-horticja/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=metinvest-vistupit-strategichnim-partnerom-proiektu-rozvitku-nacionalnogo-zapovidnika-horticja
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook