Метінвест збільшив виплату податків до 22,1 млрд грн

Які головні генератори податків

Найбільша виплата із загальної суми відрахувань Групи – податок на прибуток. У минулому році підприємства Метінвесту сплатили в казну понад 5,2 млрд грн такого податку, що на третину менше, ніж в 2019 році.

За ним слідує єдиний соціальний внесок, виплати якого виросли на 18% в порівнянні з позаминулим роком – до 5,2 млрд грн.

Замикає трійку найбільших платежів податок на доходи фізичних осіб. Підприємства Метінвесту в минулому році перерахували до бюджетів 4,7 млрд грн прибуткового податку, це на 17% більше показників 2019 року.

Крім того, джерелами наповнення державного та місцевих бюджетів у 2020 році стали плата за користування надрами в розмірі 2,2 млрд грн, екологічний податок – 789 млн грн і плата за землю – 713 млн грн.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

– Загальна криза і пандемія коронавірусу не завадили нам завершити рік з сильними операційними результатами і в той же час відмовитися від податкових канікул заради підтримки міст, де працюють наші підприємства. Коли бізнес може працювати ефективно навіть в найскладніших умовах, у виграші виявляються всі: і співробітники, і міста, і держава. Як один з найбільших платників податків України ми раді зробити черговий внесок у відновлення економіки і зростання добробуту українців.

Куди йдуть податки

Ще на початку поширення коронавируса Метінвест вирішив відмовитися від податкових канікул, наданих бізнесу, щоб підтримати його під час пандемії.

Сума податків, які виплатили підприємства Групи в місцеві бюджети в пільговий період, перевищила 50 млн грн (податок на землю і податок на нерухомість). Це також дозволило містах забезпечувати лікарні всім необхідним, виплачувати заробітну плату працівникам комунальних підприємств та проводити протиепідемічні заходи.

Крім того, криворізькі підприємства Метінвесту – Інгулецький, Центральний і Північний ГЗК – в липні-вересні 2020 року перерахували в скарбницю міста прибутковий податок і плату за землю в подвійному розмірі. За цей період Метінвест додатково поповнив бюджети всіх рівнів на 113 млн грн, з яких Кривий Ріг отримав 78 млн грн.

Зазначимо, що лише запорізькі підприємства, асоційовані з Групою Метінвест, в 2020 році перерахували до зведеного бюджету України майже 3 млрд гривень. У міській та обласний бюджети «Запоріжсталь», «Запоріжвогнетрив», «Запоріжкокс» і Запорізький ливарно-механічний завод за цей період направили близько 824 млн гривень.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5

Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp

Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp

Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/metinvest-zbilshiv-viplatu-podatkiv-22-1-mlrd-grn/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=metinvest-zbilshiv-viplatu-podatkiv-22-1-mlrd-grn

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top