«Ми не підведемо” — запоріжці обрані членами громадської антикорупційної ради Міноборони

"Ми не підведемо” - запоріжці обрані членами громадської антикорупційної ради Міноборони

Громадська антикорупційна рада Міністерства оборони України обрана з другої спроби

Два тижні тому рейтингове голосування Міноборони провалило, результати скасувало і призначило дату нового голосування.

Цього разу рейтингове голосування за кандидатів до складу ГАР проходило 7 січня. Українці обирали 15 осіб зі всієї України, які протягом двох років допомагатимуть боротися з корупційними ризиками у Міноборони.

Відбір пройшли 40 кандидатів. З них — троє запоріжців

Юрій Гудименко — ветеран російсько-української війни, молодший сержант у відставці, учасник бойових дій на Київщиніі Харківщині.

До лав ЗСУ вступив 24 лютого 2022 року. 27 червня того ж року отримав важке поранення під час відбиття ворожого штурму в Дементіївці на Харківщині. Звільнений з лав ЗСУ з правом носіння військової форми.

Має нагороди — орден “За мужність” третього ступеня, “Сталевий Хрест”, “Золотий Хрест”, медаль “За поранення”.

Письменник, блогер. Співзасновник партії «Демократична Сокира», членство призупинив. Голова правління ГО «Ветеранська сокира», у члени ГАР МОУ йшов від цієї громадської організації.

Читайте також: Ситуація залишається складною — що відбувається на Запорізькому напрямку

Олег Чернов — ветеран російсько-української війни, старший сержант, учасник бойових дій на Донеччині, Луганщині та Харківщині, керівник Секретаріату Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», редактор Forpost l Запорожское информационное агентство.

Має нагороди «Сталевий Хрест», нагрудний знак МО «Знак Пошани», орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» третього ступеня, медаль Запорізької міської ради «Орден Пошани».

Рудольф Акопян — волонтер, заступник директора ТОВ «Центр дослідження безпілотних систем», яке займається виготовленням дронів для  військових. Щомісяця підрозділи ударних безпілотників забезпечуються FPV-дронами у кількості 5000-10000 штук.

За результатами рейтингового голосування безперечним лідером з фантастичним результатом 65222 голоса став Юрій Гудименко. “Срібний призер” Тетяна Ніколаєнко набрала на 21707 голосів менше, у неї 43515 голосів.

Олег Чернов зайняв 7 місце в ТОП-15, його результат — 37829.

Ще один запоріжець, Рудольф Акопян, фінішував на 31-й позиції — за нього проголосували 7788 осіб.І до ради він, звісно, не потрапляє.

Переможець рейтингового голосування Юрій Гудименко так прокоментував результати: “Це. Абсолютно. Неймовірно. Ви не просто круті. Ви найкращі. І ми бачимо, як вам болить те, що відбувається в Міністерстві. Ми не підведемо».

До речі, і під час першого рейтингового голосування, яке було зірване, Юрій зайняв перше місце. Олег Чернов був четвертим.

Читайте також: Знищили поїзд окупантів із 40 цистернами пального – на Запорізькому напрямку силовики вдало провели операцію

Як це зазвичай буває, після обнародування неофіційних результатів (офіційні повинно оголосити Міністерство оборони) у соцмережах розпочався “великий шухер” стосовно кандидатів, які ввійшли в раду.

Тому й не дивно, що згодом на фейсбук-сторінці Юрія Гудименка з’явився допис-відповідь критикам.

«Окей, про «зриви покровів» і так далі, коротко.

1. Головний документ, який визначає правила виборів і саму роботу Антикорупційної ради – «Положення» – лежить у відкритому доступі, має не дуже великий розмір, і кожен з членів нашої команди знає його, мабуть, напамʼять.

Згідно Положення кожна громадська організація, яка хоче взяти участь у виборах, має відповідати наступним критеріям:

А) існувати більше 2 років,

Б) в статуті має бути прописана боротьба з корупцією,

В) мати публічний звіт,

Г) всьо.

Тобто всі розповіді про заборону на повʼязаність осіб, заборону на паління під час виборів, посилання на Податковий кодекс Гренландії і так далі – це вітер, який ганяє суху траву. Існувати більше двох років, подати звіт, мати антикорупцію в статуті. Все, крапка. Кину посилання на Положення в коментарі, шукайте пункт 11, перевіряйте.

2. Ми готувалися до цих виборів довго і системно, і думаю що це було помітно неозброєним оком. І так як нашу команду, і мене особисто, важко звинуватити у симпатіях до Міністерства оборони, самого міністра, його заступників і так далі, то ми готували документи дуже, ДУЖЕ ретельно, і юристи вичитували там кожну літеру по три рази, аби не дати формального приводу до зняття з перегонів.

Тому сама ідея про те, що ми щось подали не так, і це не спливло ані на етапі подачі паперів, ані при багатотижневій перевірці документів комісією Міноборони, ані потім, коли документи були викладені на сайті МО у відкритий доступ і відбулися перші, а потім другі вибори – ну це ж звучить навіть не смішно, а позорно. Майже так само позорно, як звинувачення у «зламі» виборів тільки після того, як вибори відбулися півтора рази і став відомий результат.

3. На кожних виборах в громадські ради, рік за роком, відбувається одне і те ж саме. Після перемоги (як правило нашої) ми чуємо одні і ті ж самі звинувачення у «зламали, порушили, не можна, анулюйте». І так вже років сім, чи щось біля того. Десь за пару днів ці крики затихають, як луна у лісі, і ми починаємо спокійну системну роботу.

Насправді не так важко зрозуміти, що якщо якійсь процес, як от вибори в громради, відбувається вже сьомий рік, то він відпрацьований до автоматизму. Написані скрипти дій, поділені ролі в команді, заздалегідь готові чернетки комунікаційних планів, ілюстрації, тези для соцмереж і так далі. Це напрацьований системний процес, який рік за роком дає результат. Ми це вміємо робити, і ми це робимо.

Можливо, для декого зі сторони це виглядає як чорна магія, але це просто системна робота. Така сама буде і в громраді.

І наостанок.

У мене на руці (лівій, тій що здорова) набито «Quos ego», а не «Vae victis», і нашою метою завжди було працювати разом з усім громадянським середовищем, а не проти нього. Тому після того, як оновлений склад Ради буде затверджено офіційно, пропоную всім, хто не пройшов, написати мені, ми скомунікуємо і попрацюємо разом на користь армії і України.

Мій номер телефону є, здається, у половини країни. Але якщо ви з іншої половини країни, то напишіть на пошту iuriigudymenko87 (at) gmail крапка com.

Закриваю цю тему і ще раз дякую всім, хто залишився небайдужим, голосував і підтримував – і неважливо, нас чи інших кандидатів. Ці вибори і більше ста тисяч учасників стали важливою віхою розбудови громадянського середовища в Україні.

Також звертаюся до Міністерства оборони: не затягуйте, як ви вмієте. Ми готові працювати», — написав Юрій Гудименко.

Читайте також: «Я мріяв затрофеїти російський танк і я це зробив» — відважний запоріжець завів бойову машину під носом окупантів

Олег Чернов також подякував українцям за шалену підтримку: “Вчора був неймовірно важкий, але й неймовірно важливий для мене день. Ті сотні, тисячі людей, які подзвонили, написали, підтримали — вам величезна подяка за наданий мандат довіри! Ми зробимо все, щоб виправдати її, бо розуміємо- це не перемога, а лише початок кропіткої роботи”.

А перед голосуванням журналіст написав пост про мотивацію своєї участі у виборах кандидатів в Громадську антикорупційну раду МОУ.

«Постійно щось стучить у скронях.. Вже третій рік. Пульс підвищений, серце не на місці. Воно заторохтіло в 4:30 з першими звуками ракет по Запоріжжю і потім завмирало в Авдіївці, в Лимані, Макіївці… коли здоров’я вже не дозволило служити далі і я повернувся в цивільне життя, думав, що заспокоюсь.

Але — ні, пульс став частішим і злішим. Не можу. Бачу що відбувається в тилу і маю щось з цим робити.

Волонтерство не допомагає, бо воно — наслідок того, що недопрацьовує держава.

Тому вирішив дати найважчий бій — Мінстерству оборони України. Саме там починається справжня зрада і біда! Ці люди з конкретними посадами і прізвищами мають мобілізувати, контрактувати, готувати, споряджати, озброювати нашу армію… кормити, лікувати, опікувати, і іноді, на жаль, проводжати в останній путь Воїна, взявши на себе його тягар турботи про родину і дітей. Але — ні, по виконанню кожного з цих обовʼязків ви і я маємо питання і часті, занадто часті стуки в скронях!

Друзі, я подав документи на участь в конкурсі в Громадську антикорупційну Раду при МО України. Це буде 15 людей з усієї України, яких ви оберете своїми голосами і саме на них ляже тягар громадського контролю за роботою міністерства.

Це — громадське навантаження, за яке не платять гроші, але воно дає дещо більш важливе — можливість знати, що серце мерехтіло недаремно і прямо сьогодні ти можеш щось змінити, зробити краще і ще на пів миті наблизити перемогу

Рудольф Акопян також подякував за підтримку і пообіцяв допомагати членам Громадської антикорупційної ради.

«Друзі, ви всі неймовірні! Дякую кожному за підтримку та довіру у голосуванні до Громадської антикорупційної ради при Міноборони. Це для мене новий досвід, але варто було спробувати задля благої мети! Навіть хоча б для того, щоб побачити таку щиру підтримку серед друзів та знайомих!

Серед кандидатів та переможців у виборах до ГАР МО — дуже багато сильних, дієвих, патріотичних хлопців та дівчат. Змагатися з ними було непросто: більшість претендентів вже з великим досвідом подібних голосувань та широкою всеукраїнською підтримкою. Дещо не вистачило досвіду в організації подібних змагань за право представляти нашу запорізьку громаду в органах національного рівня. Але все одно результат підтримки запорізької спільноти дуже значний — майже 8000 голосів.

Я радий, що склад Громадської антикорупційної ради МО все ж таки з другої спроби перезавантажився — зайшла нова команда досвідчених громадських діячів. Юрій Гудименко Олег Чернов А ми своєю чергою допоможемо цій команді, підкажемо та порадимо — направимо на це весь свій досвід, експертизу, знання в сфері БПЛА.

Ще раз дякую всім! Працюємо далі!», написав Рудольф Акопян на фейсбук-сторінці.

До речі

У положенні про Громадську антикорупційну раду, серед інших завдань, є пункт:

— Антикорупційна рада здійснює моніторинг ефективності державних закупівель в Міноборони, а також стану матеріального, грошового, речового, продовольчого та інших видів забезпечення військовослужбовців.

Напевне, усі учасники рейтингового голосування вважають, що він повинен бути головним завданням для новообраної ради.

Раніше ми писали, що ворог сьогодні вдарив авіабомбами по Запоріжжю. Загинуло 13 людей. Завтра у місті День жалоби.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top