Мілітаризація росіянами українських дітей на тимчасово окупованих територіях Півдня

Окупаційна влада продовжує посилювати мілітаризацію дітей на захоплених територіях. Це особливо помітно на початку нового навчального року.

На окупованих територіях російська пропаганда активно використовує дітей в якості основної мішені. 

В Маріуполі, де російські війська зруйнували місто та вбили тисячі мирних жителів, в школах проводять «уроки патріотичного виховання». 

Стіни шкіл прикрашають російськими прапорами та портретами російських військових, відповідальних за обстріли Маріуполя.

На початку нового навчального року до шкіл міста завітали представники Росгвардії, які розповідали дітям про «героїв» «СВО» та про необхідність війни проти України.

Окупаційні ЗМІ оголосили про створення так званої «молодіжної ради» при «адміністрації Бердянського муніципального округу». 

Головна мета цієї «ради» — залучати молодь до російської пропаганди та війни. Вони планують організовувати зустрічі з військовими РФ та представниками силових структур під прикриттям «діалогу з героями», щоб заохочувати молодь вступати до лав російської армії. 

Крім того, окупанти планують проводити «профілактичні» бесіди в школах Бердянського району, де будуть поширювати ідеологію «протидії екстремізму» та проводити курси з надання першої медичної допомоги, мабуть, готуючи молодь до участі у війні.

У новому російському шкільному атласі з географії для 8-го класу Запоріжжя та Херсон були включені до складу Росії. 

Це, незважаючи на те, що Запоріжжя ніколи не було окуповане Росією, а Херсон був звільнений українською армією ще в листопаді 2022 року.

На узбережжі Азовського моря пройшов пропагандистський «форум молоді Донбасу», який російська окупаційна влада використовує для поширення своїх наративів серед молоді з окупованих територій України та Росії. 

За словами так званого «глави ДНР» Дениса Пушиліна, кількість учасників форуму цього року значно збільшилася. Крім представників «ЛНР» та «ДНР», на заході були присутні молоді люди з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, а також з російських регіонів.

500 «активістів», які взяли участь у форумі, поділені на дві зміни: «Будуємо майбутнє!» та «Тут і зараз!», обговорювали «корисними» ініціативи в сфері молодіжної політики, зокрема, у так званих «нових регіонах РФ». 

Цей пропагандистський форум є черговою спробою Росії залучити молодь до своїх злочинних планів та нав’язати їм свою ідеологію.

Центр національного спротиву окреслює тези щодо певних нововведень в освітній сфері на ТОТ: 

учням заборонили користуватися мобільними телефонами, щоб уникнути фіксації розмов та заходів. Окупанти приділяють особливу увагу тому, які інформаційні ресурси використовує молодь, та перевіряють наявність контактів із громадянами на підконтрольній території України. 

 в освітню програму для 5-9 класів введено нову дисципліну — “Родинознавство” (“Семьеведение”). Ця зміна відбулася на тлі скорочення годин навчання з предмета “Основи безпеки життєдіяльності”. Натомість було збільшено години навчання з “Основ безпеки і захисту Батьківщини” з акцентом на військову підготовку. На уроках праці школярів змушують виготовляти спорядження для окупаційних військ — сітки, пальники та вчать збирати БпЛА. 

“ветерани” війни активно залучаються як вчителі та охоронці у школах. Окрім прямих обов’язків за цими посадами, вони також мають виявляти учнів з антивоєнними та проукраїнськими настроями. Такі діти підпадають під посилений нагляд, а з їх батьками проводяться додаткові бесіди.

Підписуйтесь на Акцент в


Share this post

нет
scroll to top