Міндовкілля: на підприємствах уникнути аварійних відключень неможливо, але запобігти негативним наслідкам знеструмлень для екології – реально

Міндовкілля: на підприємствах уникнути аварійних відключень неможливо, але запобігти негативним наслідкам знеструмлень для екології – реально

Запорізькі металурги змогли втримати ситуацію завдяки швидкому переключенню обладнання до альтернативного джерела живлення

Окупанти зруйнували чи пошкодили більшість українських тепло- та гідроелектростанцій. Тому в енергосистемі виникає дефіцит потужності, особливо у вечірній час. Відключення електроенергії в Україні можуть тривати до кінця війни – кажуть енергетики.

Мова йде як про погодинні вимкнення із впровадженням графіків, так і про аварійні вимкнення, коли споживання електроенергії перевищуватиме генерацію. Попередити про них і спрогнозувати їхню тривалість неможливо.

Читайте також: «Запоріжсталь» зупинив на капітальний ремонт доменну піч № 4

Окрім очевидних незручностей для побутових користувачів, аварійні відключення для промислового сектору можуть призвести до надзвичайних ситуацій на виробництві. Про це йшлося під час робочого візиту заступниці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олени Крамаренко до Кривого Рогу та Запоріжжя минулого тижня, про що повідомила прес служба Міндовкілля.

Міндовкілля: на підприємствах уникнути аварійних відключень неможливо, але запобігти негативним наслідкам знеструмлень для екології – реально

Кривий Ріг & Запоріжжя: однакові умови, але різні наслідки

Підприємства двох індустріальних міст минулого тижня відчули на собі наслідки аварійних відключень. Однак рішення, реагування персоналу та наслідки для регіонів тут були різними.

Так, 23 червня на коксохімічному заводі у місті Кривий Ріг стався неконтрольований викид в атмосферне повітря внаслідок займання на виробництві. Відповідно до інформації від ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вранці 23 червня було зафіксовано перевищення концентрацій по пилу та CO2 на автоматизованому пості спостереження. О 8 ранку на коксохімічному виробництві займання було ліквідоване. Міндовкіллям ухвалено рішення щодо позапланової перевірки дотримання на коксохімічному виробництві підприємства законодавства про охорону атмосферного повітря.

24 червня ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» поінформував Міндовкілля і ДЕІ щодо заходів, які були вжиті на коксохімічному виробництві для локалізації та ліквідації надзвичайної ситуації, у тому числі для мінімізації впливу на довкілля та здоров’я населення.

Під час наради за участі представників Міндовкілля, Держекоінспекції, Криворізької райдержадміністрації та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було узгоджено план реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

«Дефіцит електроенергії спричиняє аварійні відключення навіть промислових гігантів і це може негативно впливати на довкілля та населення. Ми зібралися тут, аби відкоригувати план локалізації й ліквідації техногенних аварій та їх наслідків, переглянути та внести зміни щодо організаційних заходів та порядку дій відповідальних осіб, персоналу об’єкта підвищеної небезпеки. Оперативне сповіщення, взаємодія між різними органами влади, злагоджена робота і швидке реагування – це першочергові заходи, які мають бути вжиті, коли стається надзвичайна ситуація», – зауважила Олена Крамаренко.

У межах робочої поїздки до міста Запоріжжя Олена Крамаренко провела нараду з представниками Запорізької ОВА , Держекоінспекції, Укренерго та «Запоріжсталі». Тут обговорювали аналогічну ситуацію із знеструмленням «Запоріжсталі» 23 червня. Щоправда, наслідки раптового знеструмлення були зовсім іншими, адже запорізькі металурги змогли втримати ситуацію завдяки швидкому переключенню обладнання до альтернативного джерела живлення. 25 червня Міндовкілля та Держекоінспекція були проінформовані про дії підприємства.

«Згідно з даними з моніторингових станцій якості повітря, перевищень забруднюючих речовин у повітрі [Запоріжжя – Ред.], на момент відключення та протягом наступний кількох діб, у місті не було зафіксовано. Маємо разом напрацювати алгоритм дій з оперативного сповіщення відповідних органів влади та підготувати план локалізації й ліквідації аварій та їх наслідків у разі їх виникнення, щоб надалі не допускати подібних інцидентів. Ми повинні турбуватись про громаду, що живе навколо підприємства і про їхнє здоров’я та безпеку», – зазначила Олена Крамаренко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Ми писали, що запоріжсталівець Олександр Панченко розповів про свій бойовий шлях, роботу після служби та адаптацію.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top