Міненерго рекомендує відмовитись від бойлерів і мікрохвильовок в Україні

Міністерство енергетики закликає українців зменшити використання потужних електроприладів перед початком опалювального сезону, щоб допомогти стабілізувати енергосистему, яка постраждала внаслідок атак з боку Росії.

Відмова від зайвих витрат електроенергії може істотно полегшити навантаження на енергомережі. В першу чергу це стосується таких приладів, як бойлери, електроопалення, мікрохвильовки та електрочайники. Особливо важливо обмежити їх використання у години пікових навантажень, коли енергосистема перебуває під найбільшим тиском.

Громадянам рекомендують:

  • Не використовувати бойлер, якщо в будинку є централізоване гаряче водопостачання.
  • Мінімізувати використання електрорадіаторів, «теплої підлоги» та конвекторів.
  • Якщо є газова плита, обмежити використання електроприладів для приготування їжі, таких як мікрохвильовка і електрочайник.
  • У випадку електричної плити – використовувати режими з низькою потужністю.

Важливо також звертати увагу на клас енергоефективності під час купівлі нової техніки, віддаючи перевагу категоріям А+, А++ або А+++.

Щоб зробити споживання електроенергії ще ефективнішим, українцям радять замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи, встановити світильники з датчиками руху, а також відключати зарядні пристрої від розеток після використання.

Крім того, варто розглянути можливість підключення двотарифного лічильника електроенергії, що дозволить заощаджувати під час використання приладів у нічний час.

Реакція запоріжців

Коментарі під новиною про заклик обмежити використання електроприладів показують, що думки людей досить розділені й часто супроводжуються сарказмом та невдоволенням. Деякі користувачі жартують, що нами керують тарологи, і висловлюють подив щодо попередніх рішень, таких як заборона встановлення газових опалювальних систем у багатоквартирних будинках.

Інші відзначають ситуацію в різних містах, зокрема, згадують про відсутність гарячого водопостачання в Запоріжжі, або висміюють надмірну залежність від електрики в умовах, коли її споживання просять обмежити.

Є також іронічні коментарі про те, що в домах уже немає доступу до газових плит, а тепер ще й електроприлади закликають використовувати менше. Люди висловлюють недовіру до таких заходів, сумніваючись у їх ефективності або жартуючи про те, як намагатимуться виживати за нових умов.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top