Міноборони охрестило «маніпуляцією» та «оманою» інформацію щодо закупівлі харчів для ЗСУ втридорога

Напередодні, 21 січня, в ЗМІ розгорівся справжній скандал. За інформацією журналістів, Міністерство оборони закупає продукти для військових мінімум в півтори, а то і в два рази дорожче за середню ринкову ціну. Зокрема були оприлюднені документи, за якими відомство ніби-то замовило яйця по 17 грн за штуку та картоплю по 22 грн за кг, хоча у Києві роздрібна ціна становить 7 та 9 грн відповідно. Журналісти провели розслідування та порівняли ціни закупівель МО та цін у звичайних супермаркетах.

У документах зазначено не лише закупівлю, а й надання послуг із харчування бійців ЗСУ. Для неї в контракті прописано окрему статтю видатків у розмірі 30 млн грн, що становить 0,2% від загальної вартості угоди. Так, послуга не може збільшити підсумкову суму в два рази.

Сьогодні, 22 січня, Міноборони прокоментувало інформацію про недобросовісну закупівлю харчів для ЗСУ. В Міністерстві заявили, що інформація у ЗМІ розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

«Міністр оборони Олексій Резніков 21 січня особисто звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням провести засідання Комітету та заслухати інформацію щодо порядку, обставин та результатів закупівлі послуги харчування військовослужбовців ЗС України на 2023 рік за участі представників НАБУ та ДБР», — сказано в повідомленні.

Наразі МО готує матеріали до СБУ з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей. Триває службова перевірка. Детальну інформацію оприлюднять орієнтовно в понеділок.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/minoborony-okhrestylo-manipuliatsiieiu-ta-omanoiu-informatsiiu-shchodo-zakupivli-kharchiv-dlia-zsu-vtrydoroha.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top