Місцева чиновниця висміяла запоріжців ,які обурились графіті пам’ятках архітектури

В Запоріжжі розгорівся скандал через стріт-арт у вигляді «бойових котиків» на фасадах будинків, які є пам’ятками архітектури.
В рамках громадськго руху «Культурні Сили України» художники намалювали патріотичні графіті на різноманітних будівлях ,в тому числі  пам’ятках архітектури.
У міському відділі охорони культурної спадщини про малюнки на  охоронних об’єктах нічого не знали і жодних погоджень на реалізацію проекту не давали.
Директор департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА Владислав Мороко для реалізації проєкту обирали будівлі, які не є пам’ятками архітектури, на заборі театру Магара і обласній бібліотеці.
Краєзнавець Роман Акбаш у свою чергу каже, що наразі готуються документи для включення будівлі театру до державного реєстру пам’яток.
А на будинку по пр Соборному 228 художники взагалі нанесли стріт-арт поруч з табличкою про охоронний статус а також на будівлі по пр Соборному 171, яка також входить в перелік пам’ятки архітектури.
Будинок на Маяковського хоч і не є пам’яткою, проте сама територія є історичним ареалом.
Багато запоріжців ,серед яких є активісти та журналісти розкритикували стріт-арт, назвавши його «шароварщиною» і тригером для запоріжців, які втомились від асоціацій з козаками.
Проте не дивлячись на суспільний резонанс, директорка департаменту культури і туризму міськради Катерина Симонова висміяла місцян і заявила, що свої коментарі мають давати лише люди з фаховою освітою або ті «хто зробив щось крутезне».
Реакцією місцян Симонова назвала «брєднями у ФБ, на які неварто звертати увагу».
Директорка департаменту наразі проходить по справі у розкраданні гумдопомоги і займає посаду, яка взагалі не відноситься до її спеціальності «менеджмент організацій та адміністрування». читайте также «Поки смерть не розлучить нас» як цивільні партнерства захистять наших військових Источник: https://zanoza-news.com/a/2023/05/18/36905

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top