Міська рада Запоріжжя незаконно розпорядилася землею на користь “своїх”

Запорізька міськрада проголосувала за відведення ділянки площею 27 га під сонячну станцію. Рішення було прийнято на вересневій сесії, досліджував ЗЦР.

Фірма “Солен Рей” отримала дозвіл на розробку землевпорядної документації для відведення ділянки на околиці Шевченківського, близько гранітного кар’єру, з подальшою передачею в оренду.

Комунальні та державні землі передаються у користування на земельних торгах. Така процедура передбачена “Земельним кодексом України”. У той же час, міськрада прийняла рішення віддати ділянку поза конкурсом.

Одним із винятків на передачу землі поза торгів є будівництво, обслуговування і ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури. Нюанс в тому, що закон розмежовує поняття “енергетична інфраструктура” і “енергогенерація”.

Поняття “енергетична інфраструктура” включає в себе комплексну систему, яка передає, розподіляє і зберігає електричну енергію. Як правило, це ЛЕП (лінія електропередач) або підстанції.
А ось під електростанцією, в тому числі і сонячної, мається на увазі виробництво енергії, без передачі, розподілу та збереження. Таким чином, станція є об’єктом енергетики, а не об’єктом енергетичної інфраструктури.

Тому, рішення про позаконкурсній передачу ділянки в оренду для будівництва сонячної станції, є незаконним. І тільки в форматі аукціону запорізька міськрада могла передати цю землю.

Варто також відзначити, що поки не відомо розташування ділянки. Але вільної майданчиків же розмірів навколо кар’єра залишилося зовсім небагато. Це або посадка з листяних дерев на південь від полігону, зазначена як зелена зона на Генплані, або порослий чагарником пустир по іншу сторону проходить там залізничної гілки.

Фірма належить Андрію Васильєву, який керує ТОВ «Солен Енерджі», де кінцевим бенефіціаром є «ЗНВКІФ« Геліос ». Директором «Геліос» значиться Антон Сергійович Діденко, і він уже зазначений його кінцевим бенефіціаром. Який деякий час тому працював помічником депутата міськради Руслана Божко.

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/strong-miska-rada-zaporizhzhja-nezakonno-rozporjadilasja-zemleju-na-korist-svoih-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top