Місто Южне в Одеській області може стати Порт-Аненталем

Профільний комітет Верховної Ради підтримав рекомендацію Українського інституту національної пам’яті перейменувати чорноморське місто Южне Одеського району Одеської області на Порт-Аненталь (Аненталь), повідомляє портал “Чорне море”.

В обґрунтуванні рекомендації вказується, що таким чином буде відновлено історичний топонім, а саме — назва німецької колонії, що колись існувала поряд із сучасним містом. Наразі це рішення мають підтримати депутати на засіданні Верховної Ради.

Слід зазначити, що на сесії міськради в середині грудня 6 голосів набрав варіант «Південне», а «Порт-Аненталь» був на другому місці — за нього проголосували три депутати. Але оскільки жоден із варіантів не отримав підтримки більшості народних обранців, точку в цьому питанні доведеться ставити Верховній Раді.

Нагадаємо, що місто Південне (Південне) було засноване 1974 року поблизу села Сичавка як селище-супутник Одеського припортового заводу та морського порту «Південне» на Аджалицькому лимані. Спочатку носив неофіційну назву Нова Сичавка, статус міста отримав у 1993 році. Історично розвивалося як робоче селище із забудовою лише багатоповерхівками, але у 2010-х серед туристів почала зростати популярність Південного як місця для відпочинку на морі. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/misto-yuzhne-v-odeskij-oblasti-mozhe-stati-port-anentalem/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top