Мобілізація і військовий облік жінок: що написано у новому законопроєкті

У новому законопроекті уряду встановлені чіткі правила стосовно призову жінок на військовий облік та їх мобілізації. Жінки з певними спеціальностями підлягають військовому обліку, проте їх можуть мобілізувати тільки за їхньою згодою.

Як передає «Акцент», проект закону №10449, оприлюднений на сайті Верховної Ради, встановлює, що жінок, які відповідають віковим та медичним вимогам для служби у Збройних Силах України та мають відповідну освіту у сфері медицини або фармації, обов’язково призначають на військовий облік.

Зазначено, що це є обов’язковою процедурою. З приводу мобілізації жінок, які вже перебувають на військовому обліку, законопроект не передбачає примусових заходів. Відзначено в пункті 12, що їх можуть взяти на військовий облік лише за добровільною згодою.

Необхідно відзначити, що у попередньому варіанті законопроекту не було згадок про добровільну згоду. Щодо жінок із спеціальностями, пов’язаними із військово-обліковою сферою (згідно з переліком Міністерства оборони), які також відповідають вимогам для військової служби, їх також можуть призначити на військовий облік, але лише за їхньою власною добровільною участю.

Згідно існуючого законодавства, військовому обліку підлягають не тільки жінки з медичною освітою. Отже, впродовж дії воєнного стану жінок не можуть мобілізувати примусово, відповідно до принципу добровільності, який є ключовим положенням оновленого законопроекту.

Крім цього, в новому законопроекті передбачено, що в мирний час, коли немає режиму воєнного стану, жінки можуть добровільно приймати участь у службі за контрактом. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Нова концепція Залужного: аеророзвідник деталізував, як треба змінити військо дронів Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/mobilizatsiya-i-vijskovij-oblik-zhinok-shho-napisano-u-novomu-zakonoproyekti/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top