Молодді в Запоріжжі розказали про повстанський рух на території області

Вихідні дні запорізька молодь провела з користю на пізнавально. Лекцію на тему “Боротьба радянської влади проти українського націоналістичного руху в Запоріжжі” прочитав місцевий науковець Юрій Щур.

Організатором та ініціатором заходу став юний студент політолог Олексій Гончар, який також є автором популярного серед патріотичних однолітків телеграм каналу “Залізний виборець”.

Власними дослідженнями Юрій Щур поділився з понад десятком молодих людей, які прийшли за новими знаннями.

“Я багато років досліджую в архівах діяльність Українського повстанського руху, зокрема на території Запорізької області. Хочу, щоб все, що мені вдалося дослідити знали і розуміли  місцеві мешканці, найбільше мене цікавить молоде покоління. Запоріжжя це не лише заводи та гребля, тут прихована велика історія визначних людей, які боролися за вільну та незалежну Україну” – сказав на початку лекції історик. 

Юрій Щур зауважив, що досліджувати повстанський рух на Запоріжжі виявилося непросто, адже свого часу з архівів камазами вивозили документи і спалювали все на заводі Запоріжсталь. Втім, дослідницька робота в київських архівах, а також місцевих, яким все ж дещо вдалося зберегли дала можливість зробити аналіз та висновки.

Що стосується організатора, то Олексій Гончар сьогодні є одним з найактивніших студентів Запоріжжя, він вирішив формувати та розширювати патріотичний актив міста. Для цього планує лекції організовувати регулярно, а також запрошує всіх до свого авторського каналу “Залізний виборець”. Там він у легкій та жартівливій формі розповідає про важливі процеси та події сьогодення.

“Історія діяльності УПА на території області заслуговує того, щоб про неї знали і можливо продовжували досліджувати, бо ж ніхто точно не знає скільки всього нам ще невідомо. Лекції будуть регулярними, планую принаймні раз на місяць, не всі будуть стосувати УПА, але запевняю – вони добавлять знань та патріотизму” – анонсував Олексій Гончар.

«

Сообщение Молодді в Запоріжжі розказали про повстанський рух на території області появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/molodi-v-zaporizhzhi-rozkazali-pro-povstanskij-ruh-na-teritorii-oblasti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top