Фото зі сторінки у Facebook
Молодь – це актив будь-якої країни, саме вони мають виступати рушієм реформування та оптимізації. Однак за даними опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного на замовлення Агентства США з розвитку (USAID) 2018 року, лише 20% молодих людей України вірили у краще майбутнє. Очевидно, 21-річний»Прохор»Казбеков»не входить до цієї статистики. Член ГО «Солідарна Молодь», голова «Українського центру міжнародних відносин» нещодавно став кандидатом в народні депутати від «Європейської Солідарності».»За чашкою кави ми обговорили майбутній план дій амбітного хлопця.
– Чому Ви прийняли рішення балотуватись до Верховної Ради від партії «Європейська Солідарність»?
– Спочатку трохи розповім про себе. Зараз координую роботу Всеукраїнської молодіжної організації «Солідарна Молодь» тут у Запорізькій області. Наразі є виконувачем обов’язків міжнародного секретаря цієї організації»й кандидатом в народні депутати. Вірю, що саме за молодими людьми майбутнє, головне не сидіти на місці. Треба рухатись в напрямку євроінтеграції, якщо хочемо жити в успішній країні. «Європейська Солідарність» пропагує ці цінності.
– Яка головна мета партії «Європейська Солідарність» в новому Парламенті?
– Якщо ми кажемо про новий Парламент – маємо розуміти кон’юнктуру, яка там складеться. За останніми соціологічними опитуваннями вимальовується наступна картина: десь половина Парламенту буде від партії чинного Президента. Наша основна ціль не втратити надбань, які вже вдалося досягти. Частково виконуватимемо функцію контролю. Якщо побачимо від Володимира Зеленського підтримки курсу на ЄС та НАТО, який закріплено в Конституції поки ще чинним Парламентом, готові підставити плече.
До речі, про це говорив Петро Порошенко ще до інавгурації. В іншому випадку ми не будемо мовчати, а станемо відстоювати проєвропейську та проукраїнську позицію.
– Які першочергові завдання Ви ставите перед собою вже»в якості народного депутата»України?
– Оскільки я є виконувачем обов’язків міжнародного секретаря, бачу себе на міжнародній арені зовнішньої політики України. Перед собою ставлю завдання більш тісної співпраці України між ЄС та НАТО. Це саме ті функції, які може виконати народний депутат України. Тобто, – це можливе делегування певних членів фракції до Парламентської асамблеї Ради Європи, це співпраця з іншими урядами країн. Зокрема, зараз є дуже тісна співпраця з Грузією, з країнами Східної Європи й саме в цьому контексті я бачу свою місію.
З усім тим, я ще йду як представник молоді, про це не забуваю. Вважаю, що молоде покоління має брати на себе більше зобов’язань, змінювати країну на краще. Однак на одному бажанні, міцної держави не збудуєш. Потрібні знання, розуміння процесів. У нас модно говорити, що політика – це бруд, всі політики брехливі. Будь-кому, актору чи будівельнику, не варто туди йти, якщо він» не володіє повним розумінням процесів.»Тільки грамотно побудована стратегія виведе Україну на новий рівень.
Так,» мені ще тільки 21 рік, та я вже маю освіту (закінчив ЗНУ, міжнародні відносини, примітка автора). Певний досвід, про який неодноразово згадував. А почалося все з 2017 року. Мене дістали проблеми з транспортом у Запоріжжі, хотілося хоч щось змінити. Долучився до»молодіжки, почав себе реалізовувати, ось на сьогодні, я вже виконувач обов’язків міжнародного секретаря організації та кандидат в нардепи (сміється).
– Ви не одноразово згадували про курс на ЄС та НАТО. Чому це так важливо для України, й чи варто цього досягати будь-якими шляхами?
– ЄС та НАТО це не самоціль, це інструменти, які допоможуть відбудувати самостійну, незалежну та міцну державу.»За часів»Януковича»в Конституції України у нас був закріплений позаблоковий статус. Ми рухалися до Росії, сьогодні бачимо наслідки цього» – п’ять років війни, окуповані території та десятки тисяч загиблих.
Європейські країни є більш успішними.»Для прикладу, у них стабільна економіка, вища заробітна плата, кращі дороги, медицина, освіта, громадянин європейської країни відчуває себе більш»захищено. Саме тому ми обрали курс на ЄС та НАТО.
Реформи, які почав запроваджувати п’ятий»Президент»України, потрібні не західним партнерам, а» в першу чергу нам. У 2014 році розпочалось масштабне реформування Збройних сил України, яке відбувалося в умовах збройної агресії Російської Федерації у Криму та на Донбасі. На початку війни у нас не було найнеобхіднішого задля»оборони»людей та»власних територій. На сьогодні ми маємо абсолютно нову, боєздатну, професійну армію.
Наступна масштабна реформа»—»децентралізація. Об’єднавшись у спроможні громади, ОТГ отримали більше фінансових ресурсів, прямі відносини з Державним бюджетом та ширші повноваження та»обов’язки. На місцях краще орієнтуються в локальних проблемах і ефективніше можуть використати кошти на їх вирішення.
Не можу оминути реформу «Нової української школи», де основна мета»—»зробити школу комфортною для дітей, пристосувати процес навчання до сучасних умов життя.
Це я»поверхнево»розповів про зміни, насправді їх дуже багато. Як сказав Голова представництва Євросоюзу в Україні»Хюг»Мінгареллі: «Якщо ви цього не бачите – ви або ідіоти, або люди з обмеженою точкою зору». Шкода, що поки суспільство навчилося лише»критикувати»владу, пишатися здобутками дається важче. Не сперечаюсь є над чим працювати, однак факти говорять самі за себе.
«– Ви координуєте роботу Всеукраїнської молодіжної організації «Солідарна молодь», що саме входить у Ваші обов’язки та наскільки активна молодь у Запоріжжі?
– Це координація роботи, реалізація проєктів на місцях у Запорізькій області. Намагаємось залучати якомога більше молодих, амбітних людей. Скажу нам є куди рости. Молоде покоління не настільки активне, як би нам того хотілось. Можливо, це зумовлено умовами в регіоні якому живемо.»На справді, більшість молодих людей не розуміють, які переспективи вікриваються перед ними. Якщо ви цікавитись політикою — ласкаво просимо у «Школу Молодого Політика»,»ми провели вже дві сесії, скоро розпочнеться третя. Звісно, за невеликий проміжок часу, учасник не вивчить досконало політологію. Однак отримавши соціальний ліфт зможе рухатись далі. Можливості треба використовувати.
Ще трохи додам про інертність серед молодого покоління. Я не кажу про всіх, але це стосуються більшості. Побутує думка, що нікому не потрібні мітинги… Нічого не можна змінити. Я вважаю треба виходити, висловлювати свою думку. Так само важливі акції підтримку. 20″червня у Тбілісі (Грузія, примітка автора) почалися антиросійські протести після того, як депутат Держдуми РФ, вів засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я, сидячі у кріслі спікера грузинського парламенту. Наша організація вважає цю ситуацію не припустимою, тому 25 червня ми вийшли до мерії з плакатами, аби підтримати наших побратимів.
Загалом хочемо побудувати потужну організацію. У цьому році з делегацією відвідав Нідерланди з освітнім візитом. Там спілкувалися з представниками молоді, були на їхньому конгресі на з’їзді, де колеги навели такий приклад, якщо правильно пригадую, уряд хотів скасувати пільгові кредити для молоді на житло.»Молодіжка»партії «Християнсько-демократичного союзу» прийняли резолюції, закликавши свою партію не підтримувати це рішення. Ті побачивши, що їх організація проти, почали збирати коаліцію, і їм вдалося заблокувати прийняття цілого законопроєкту, який лобіював уряд. Сподіваємось, колись до цього вдасться прийти у Запоріжжі. Для цього підтримуємо»зв’язок з іншими молодіжними організаціями в Україні, стараємось співпрацювати. Єдине, ми належимо до різних партій, відповідно, йдемо різними шляхами задля досягнення цієї мети.
– Які найбільші проблеми в Запоріжжі?
– За роки правління місцевої влади чинного мера змінилося менше ніж хотілося б містянам. 2017 рік показав, акумулюючи гроші на депозитних рахунках у банках мало, що можна змінити.»На мою думку, кошти мали вкладатися в»об’єкти, на потреби місцевих мешканців. В результаті зараз закладаються стадіони, щоб мати змогу добудувати навий термінал.
Чинна місцева влада думає переш за все про своє збагачення. Не вщухають скандали, коли друзі, знайомі, родичі відомої «команди» (мається на увазі «команда Буряка», уточнення автора)»отримають»солідні тендери, інші фірми просто не допускаються.
У нас як були проблеми з екологією, транспортом, дорогами, мостами, так вони й лишилися. Команда мера відхрещується від багатьох обов’язків, мовляв, не в їх компетенція. Ті самі недобудовані мости, хіба чинна влада не може лобіювати це питання? Я розумію, що зараз об’єкт знаходиться не на балансі міста, але розповідати представникам мерії, що вони до недобудов не мають відношення, якось дивно.
– Якою ви бачите країну через п’ять років?
– Це дуже цікаве питання. Все залежить від нинішньої влади, майбутнього Парламенту,»хто буде входити в»коаліцію та кожного з нас. Якщо продовжимо рухатись в напрямку ЄС та НАТО, реалізовувати реформи –» народ відчує стабільний економічний розвиток. Вже не доведеться настільки залежати від міжнародних кредитів.»Раптом влада вирішить йти іншим шляхом, дестабілізації не уникнути. Перед нами зараз стоїть багато викликів. Головне»—»не допустити реваншу проросійських сил. «Європейська Солідарність» зробить все»можливе, аби цього не трапилось.
Источник: https://forpost.media/novosti/molodij-politik-prozor-kazbekov-rozkazav-chomu-obrav-ievropejsku-solidarnist.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook