Можливість бути конкурентним — у Запоріжжі служба зайнятості допомагає переселенцям знайти роботу

Можливість бути конкурентним -  у Запоріжжі служба зайнятості допомагає переселенцям знайти роботу

У 2024 році до Запорізького обласного центру зайнятості звернулися 5000 внутрішньо переміщених осіб, 2000 з них були працевлаштовані

Такі цифри директорка Запорізького ОЦЗ Зінаїда Бойко оприлюднила на регіональному правозахисному форумі «Права людини. Єдність заради гідності та свободи».

У його рамках  підіймали актуальну тему створення умов на ринку праці для внутрішньо переміщених осіб, повідомляє пресслужба обласного центру зайнятості.

Наразі у місті діє комплексна програма для тих людей, що були вимушені покинути домівки, створено раду ВПО, до складу якої залучені представники громадських організацій, органів влади, служби зайнятості.

«Розуміючи, що ринок праці потребує кваліфікованих, обізнаних працівників, ми працюємо над тим, щоб дати кожній людині можливість бути конкурентною на ринку праці», — зазначила Зінаїда Бойко.

Основні програми та послуги служби зайнятості для ВПО

Послуги з працевлаштування

Фахівці служби зайнятості здійснюють індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця. Все, що необхідно зробити переселенцю – це звернутися до центру зайнятості.

Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний пошук на Єдиному порталі вакансій

Професійне навчання та надання ваучерів

Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи, коли безробітний планує започаткувати власну справу.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Служба зайнятості має власну систему сучасних центрів професійно-технічного навчання

Читайте також: Паперове пенсійне посвідчення тепер не обов’язкове — як додати у Дії

Ваучери на навчання

Громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучер на навчання дає можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення рівня освіти, підвищення кваліфікації або спеціалізації та підготовку за спеціальністю для здобуття рівня магістра.

Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні – це понад 30 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Після успішного завершення навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у три способи:

  •  особисто, під час відвідування центру зайнятості;
  •  через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія;
  •  за допомогою онлайн-форми служби.

Про гранти і мікрогранти

У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

–«Власна справа» – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;

Грант для ветеранів передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.

Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць. Подання заявок відбувається виключно через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу.

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в уповноваженому банку.

Впродовж трьох років підприємець повертає отриману суму коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників.

Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування ВПО.

Служба зайнятості пропонує такі програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування ВПО:

– Компенсація на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб – сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.

– Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні – сплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати, — інформує Запорізький ОЦЗ.

Раніше ми повідомляли, що до 10 січня у будівлі Запорізької міської ради можна подивитися виставку «Герої носять піксель».

Фото: Запорізький ОЦЗ

Джерело

Share this post

нет
scroll to top