«Можливо, зрадник довгий час передавав ворогові інформацію»: з’явилися нові подробиці захоплення ЗАЕС

Один зі співробітників Запорізької атомної електростанції (м. Енергодар) працював на об’єкті критичної інфраструктури, маючи вже кілька років російський паспорт.

Після захоплення АЕС окупантами Юрій Касаткін не тільки сам перейшов на бік ворога, а й став схиляти своїх підлеглих до цього. Ба більше, продовжував увесь цей час отримувати від українського держпідприємства чималу зарплату.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Юрій Касаткін працює заступником начальника цеху – служби автоматизованих систем управління технологічними процесами на ЗАЕС. Це зазначено зокрема у декларації, поданій ним у 2021 році.

Сьогодні реєстр закрито, проте вона опинилася у розпорядженні журналістів нашого видання.

За твердженням джерел OBOZREVATEL, Юрій Касаткін у момент захоплення АЕС перебував там разом із персоналом. Але якщо одні співробітники змушені були виконувати накази окупантів під дулом автоматів, то Касаткін робив це добровільно.

«Щойно ЗАЕС опинилася під контролем окупантів, Касаткін відразу ж заявив своїм підлеглим, що у нього є паспорт РФ, і став переконувати всіх також подати на отримання громадянства. Справа в тому, що російські загарбники заявили персоналу, що це єдиний спосіб не втратити роботу. Почали деактивовувати їхні електронні перепустки тощо», – стверджує джерело.

За його словами, Касаткін робив усе, щоб допомогти переходу станції під російський контроль.

Те, що співробітник ЗАЕС дійсно на момент повномасштабного вторгнення мав паспорт РФ, підтвердило ще одне джерело. Також у розпорядженні OBOZREVATEL опинилися копії документів з автоматизованої системи «Російський паспорт» Федеральної міграційної служби РФ. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Цікавий момент: у серпні 2013 року Касаткін став власником квартири у Севастополі, задекларована вартість якої становила на той час мільйон гривень. А у грудні 2016 року – і власником квартири в Енергодарі (вартістю 550 тис. грн).

За кілька днів співробітник української атомної електростанції повернувся до Запорізької області. Наступного разу він приїжджав на окупований півострів у серпні та провів там ще два тижні – в цей час на Донбасі точилися запеклі бої.

Ну а отримав паспорт РФ Касаткін 18 листопада – того ж дня, коли в’їхав до Криму через пункт пропуску «Чонгар». Після цього атомник затримався там знову майже на два тижні.

Чи міг він у той час бути завербованим і протягом тривалого часу перебувати на зв’язку зі своїми кураторами, відкидати, звісно, не можна. Тим більше, що ФСБ ретельно перевіряла українців, які в’їжджали на півострів.

«Можливо, зрадник довгий час передавав ворогові інформацію і чекав на годину «ікс». А після початку повномасштабного вторгнення та захоплення АЕС уже діяв відкрито», – каже співрозмовник OBOZREVATEL в одній зі спецслужб.

Назвати Юрія Касаткіна зрадником ми не маємо права – це компетенція відповідних органів. Йому мають оголосити про підозру, а крапку у справі поставить суд. Однак сам факт того, що чоловік, який добровільно отримав восени 2014 року паспорт країни-агресора, продовжив працювати на об’єкті критичної інфраструктури (на атомній станції!), – звичайно ж, шокує.

Ба більше, навіть згодом, після захоплення АЕС, держпідприємство «Енергоатом» продовжувало нараховувати йому заробітну плату (можливо, не маючи інформації про його роль у тому, що відбувається). Останній підтверджений нами платіж був у жовтні 2022 року, але цілком можливо, що це продовжується і зараз.

В останній поданій у 2021 році декларації Касаткін зазначив, що заробив за 12 місяців понад 1 млн 200 тис. гривень. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/mozhlivo-zradnik-dovgij-chas-peredavav-vorogovi-informatsiyu-z-yavilisya-novi-podrobitsi-zahoplennya-zaes/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top