«Можливості і засоби є»: експерти про те, як звільнятимуть території на Запоріжжі (КАРТА, ФОТО)

Анонсований та довгоочікуваний наступ ЗСУ на Півдні України викликає багато питань. Головне із них — чи є засоби та достатня їх кількість для звільнення території, де за рік росіяни добре окопалися.

Як інформує Акцент, свої думки з приводу військово-технічних можливостей ЗСУ висловили оглядач Костянтин Машовець та італійський військовий експерт Томас Тейнер.

Відпопідаючи у своєму телеграм-каналі на питання читачів, Машовець торкнувся і питання можливостей деокупації на Запоріжжі.

Зокрема у нього записали наступне: чи є у ЗСУ можливості та засоби змусити ворога відступити з укріплених ліній оборони на Запоріжжі, не штурмуючи ці укріплення в лоба, щоб не зазнати людських втрат з нашого боку?

— Те, що ви називаєте «можливості та засоби», є, проблема полягає в іншому — чи вистачить їх для того, щоб «змусити ворога відступити». А ось це, питання ну-у Дуже дискусійне.

Я зараз не взявся б визначити однозначно конкретні параметри цих «можливостей і засобів» щодо гарантованого примусу ворога до відступу. Бо, в значній мірі, сам відступ противника залежить не тільки від форм, методів, інтенсивності їх застосування або відсутності взагалі, а від ефекту, які вони здійснюють на війська противника і реального стану відповідного угруповання військ противника, вже під час самого «процесу «…

Ви можете довго та масштабно бити по ньому артою, авіацією іншими засобами, але якщо він «упреться», то вам так чи інакше доведеться вибивати його «по землі». Тому, повторюся ще раз, ключовим є не так сам факт наявності відповідних «засобів і можливостей», як реальний стан військ противника, як перед, так і вже в ході «впливу» на нього.

Цією інформацією володіє у повному обсязі виключно українське військове командування, якому й прийматиме остаточне рішення щодо того – як, де і коли вчиняти ті чи інші дії, у тому числі якісь наступи.

Але якщо вас цікавить виключно наявність чи відсутність самих «можливостей і засобів», то можу сказати, що вони є в Силах оборони, і поступово їхня кількість і номенклатура збільшуються, — зазначив Машовець.

У свою чергу італійський військовий експерт Томас Тейнер у своєму Твіттер детально описав, якими саме технічними засобами та яким чином «впливатимуть» ЗСУ на ворога на Півдні, зокрема і на Запоріжжі.

Наявність мінних полів, зубів дракона та численних ровів та траншей не є перешкодою для звільнення окупованих територій, впвенений експерт. Незважаючи на те, що Україна не має панування в повітрі, у неї вже є потрібні інструменти для вибиття ворога із укріплених позицій. Зокрема мова йде передусім про нові керовані авіабомби JDAM ER, здатні знищувати бункери та укріплення на відстані до 70 км. Їх ЗСУ зможуть запускати з існуючих на озброєнні СУ-25.

Ukraine doesn't have air supremacy, but Ukraine is receiving other tools. Like i.e. JDAM ER bombs to plough through those russian trenches.
Here a Taliban compound is flattened by GBU-32 JDAMs (1,000 lb Mk 83 bombs).
Ukraine won't be able to use the JDAM ERs at their max.
3/n pic.twitter.com/dBHsW2Qzvh

& Thomas C. Theiner (@noclador) March 11, 2023

Крім того, високоточні ракети АGM-88 HARM и GMLRS допоможуть подавити ворожу систему ППО, а системи Patriot з дальністю дії ракет до 160 км зможуть відігнати від фронту ворожу авіацію.

Радіус дії систем Patriot

«Україні достатньо прорвати російську оборону у кількох точках на ділянці фронту за 3 км для наступу.

Насамперед: інтенсивна/детальна розвідка!!!!!
• Де сплять/відпочивають росіяни?
• Де знаходяться їхні мінні поля?
• Якою дорогою піде російське підкріплення?», — пише Тейнер.

Далі експерт пише, як технічно має здійнюватись наступ.

Виберіть передній сектор з відкритою місцевістю (без річок та лісів) за ним та ІНТЕНСИВНО розвідайте цей сектор. Потім розвідайте ще трохи. А потім розвідати БІЛЬШЕ. Готові?

1) обстріляти передній сектор усіма наявними артилерійськими знаряддями; загнати російські війська у їхні бліндажі.

2) Вражте усі бліндажі за допомогою JDAM ER та GMLRS. Розбийте всі укриття російських військ. Знищити все у цьому передньому секторі.
3) Excalibur знищує всю російську бронетехніку у цьому секторі фронту.

На зображенні нижче кожна землянка за траншеєю має бути вражена JDAM чи GMLRS.

4) GMLRS і GLSDB вражають кожну російську база по всьому Півдні. Наносите удари скрізь, де росіяни мають підкріплення. Тримайте їх зайнятими та фіксованими там.
5) Підніміть у повітря сотні дронів. Так, Україна їх втратить багато, але засікти російське підкріплення. Необхідно якнайшвидше вразити їх артилерійськими та/або високоточними SMArt або бойовими елементами «BONUS». Або необхідно розкидати протитанкові міни на своєму шляху. Для цього Німеччина відправила міни AT2, які встановлюються за допомогою ракет MARS II, а США – міни RAAM, які встановлюються за допомогою 155 мм гаубиць.
Ці міни можуть бути налаштовані на самознищення через 3 або 6 годин (AT2) і 4:00 (RAAM) = достатньо часу, щоб прорвати лінію росіян.

зона ураження ракетами GMLRS та GLSDB Дистанційні протитанкові міни

6) Після того, як російські окопи будуть прориті, відправте вперед свої Leopard 2A6, CV90, Bradley, Leopard 2A4, Marder, Challenger 2 і т.д.

Але нехай вони зупиняться перед мінними полями (!!), які ви, сподіваємось, РЕЗУЛЬТАТНО розвідали заздалегідь.
Кожна машина має стежити за росіянами, які вижили — викори товуйте 120-міліметрові гармати танка та автоматичні гармати БМП, щоб переконатися, що росіяни не можуть встановити ПТРК.

Як пише експерт, далі треба розмінувати поля.

«США направили в Україну заряд лінії розмінування (MICLIC) у кількості, достатній для розчищення колії від Нью-Йорка до Філадельфії. MICLIC запускається ракетою мінним полем, а потім вибухає, щоб знищити / підірвати міни», — пише Тейнер. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Після цього працює спеціальний БТР, який мінним плугом розчищує поля. Крім MICLIC від США, Фінляндія відправила три мінні плуги на базі Leopard 2, а Німеччина — 42 машини розмінування Wisent 1 на базі Leopard 1.

with a mine plough clears a path through the blasted area to ensure no mines remains.
Here a US Army M1150 Assault Breacher Vehicle fires a MICLIC, detonates it, then ploughs through the scorched earth. MICLIC's are ~107m long (350 feet) and contain about 1,800 lb of C-4.
15/n pic.twitter.com/64ujK2uKCj

& Thomas C. Theiner (@noclador) March 11, 2023

8) Діставшись протитанкового рову — засипте його. Німеччина та Італія надсилають для цього інженерні бронемашини Dachs.

9) Як тільки сапери розчищають шляхи через російські укріплення – наступ починається по-справжньому: танки, БМП, БТР, все у русі через пролом і вийти в тил ворога.
10) Паралельно висувається піхота, щоб очистити лінію траншей у секторі прориву від росіян. В ідеалі розчищено 8-10 проходів на ділянці фронту завширшки 3 км, і тепер ними йдуть українські колони.

Пора збентежити росіян, як під час Харківського наступу. Чим більше колон і що швидше вони рухаються, тим менше можливості росіян контратакувати. І знову: дрони, дрони, дрони. Надішліть їх усіх!
Шукайте росіян, знаходите їх, бийте.

PzH 2000, AS-90, AHS Krab, M109A6 Paladin, Zuzana 2, M142 HIMARS, M270 MRLS та будь-які інші самохідні броньовані артилерійські установки радянських часів використовуйте усе це, щоб вразити російські війська в момент їх виявлення.

Ніщо так не деморалізує, як потрапляння під артилерійський обстріл через 5 хвилин після прибуття в місце, де ви повинні зайняти оборонну позицію.

І використовуйте всі свої набої Excalibur зі шведськими Archers!

САУ Archer встановлюють підривники Excalibur автоматично за 0,2 секунд і можуть стріляти ними на 10 км далі, ніж M777 і M109A6. А у «Арчера» найвища скорострільність.

найсучасніша шведська САУ Archer

У той час як танки та БМП, AMX-10 RC та інші бойові броньовані машини відстежують ворожі формування та знищують їх, піхота на «Страйкерах» і MRAP слідує за ними, щоб забезпечити тил, знищити відсталих росіян, впоратися з військовополоненими та забезпечити лінії постачання.

При цьому постачання має бути дуже швидким. Адже в іншому випадку наступ може загальмувати. Як це було рік тому під Києвом у росіян.

Де має бути наступ ЗСУ на Півдні?

«Завдяки чудовій роботі Brady Africk ми знаємо, де росіяни очікують на напад України. Він наніс на карту всі російські укріплення (червоним кольором). Основними цілями України на півдні є:

Мелітополь та Маріуполь. Другою метою є Перекопський перешийок, щоб відрізати шлях відступу росіян до Криму і затиснути в тил Донецьк (фіолетові п’ятикутники).

То як атакувати ЗСУ? Залежить від наявних сил… із дев’ятьма механізованими бригадами, трьома артилерійськими бригадами, двома інженерними бригадами і слідувати за силами для забезпечення тилу, я б атакував, прорвався і переслідував три напрямки:
1) Південь до Маріуполя
2) На захід до Більмака в тилу російського фронту, щоб змустити там запанікувати російські війська
3) На схід до Амвросіївки зробити охоплення

Як тільки ці цілі будуть забезпечені, я проводитиму обмежені атаки на сході, щоб убезпечити кордон з Росією та оточити Донецьк з трьох сторін, кинувши при цьому основні сили у наступ на Бердянськ та Токмак.

З Бердянської коси GLSDB може досягти та знищити Керченський міст, а як тільки Токмак буде досягнутий, усі ці «важкодоступні» російські траншеї будуть відрізані, і російські війська запанікують і покинуть їх. Не в останню чергу це є поштовхом до звільнення Мелітополя.

Цей наступ залишиться під прикриттям Patriot (синій) та GLSDB (зелений), а GMLRS (помаранчевий), Archer (фіолетовий) та інша артилерія рухатимуться разом із атакуючими частинами для вогневої підтримки.

А російські позиції, які не здадуться, будуть просто знищені.

Як вишенька на торті я хотів би, щоб українські війська перетнули Дніпро біля Херсона і зайняли Перекопський перешийок, щоб зібрати всі російські сили на півдні; і щоб українські війська просунулися до Алчевська та забезпечили панічний відступ росіян з більшої частини Донецької області», — додає італійський фахівець.

Чи достатньо засобів для наступу ЗСУ?

Як і Костянтин Машовець, Тейнер задається питанням про кількість необхідних засобів для такого наступу.

«На жаль, я вважаю, що для цієї операції Україна не має потрібної техніки… у чому вина Заходу, який поки що надає лише обмежену підтримку. Якщо ми хочемо, щоб Україна перемогла, то потрібно більше. Що більше ми їм дамо, то швидше закінчиться ця війна і тим менше людей загине. Так що 1000 JDAM ER, будь ласка! Ще 10 000 набоїв Excalibur , будь ласка. 500 000 155-мм снарядів якнайшвидше, будь ласка. І надішліть більше артилерійських радарів COBRA та MAMBA!

Залишилося менше двох місяців, щоб забезпечити Україну інструментами, необхідними для прориву російських кордонів, звільнення Півдня та рішучої перемоги над фашистською Росією — і забезпечити ДОСТАТНЮ кількість інструментів.

США зрозуміли, що броньовані мости Бібера подаровані Німеччиною не зможуть підтримувати танки Leopard 2, тому США надсилають мости M60 Armored Vehicle Launched Bridges. Чудово! Але надішліть 50+. Якщо Україна отримає занадто мало, це сповільнить наступ і дозволить росіянам перегрупуватися. Це стосується всього: від палива до боєприпасів до їжі та дронів тощо.

мости для проходу важкої бронетехніки

І Україна має перемогти! Решта призведе до катастрофи. Так що відправляйте все одразу від усіх!Позичте/здайте в оренду, якщо потрібно. Але не вагайтеся. Занадто багато всього забезпечує перемогу!», — заключає Томас Тейнер. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/mozhlivosti-i-zasobi-ye-eksperti-pro-te-yak-zvilnyatimut-teritoriyi-na-zaporizhzhi-karta/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top