«Муніципальна няня»: як працюватиме нова соціальна допомога?

З вересня 2018 року Уряд впровадив так званий «пакунок малюка». При народженні дитини жінка безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя малюка речами. А вже з цього року реалізується проект «Муніципальна няня».

Уряд розширює соціальну допомогу сім’ям, в яких народжуються діти. Стартував проект «Муніципальна няня». Для його реалізації з держбюджету виділено 500 мільйонів гривень. Отже, розглянемо детальніше, що являє собою ця допомога. Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. Компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення в кінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, що визначений станом на 1 січня відповідного року.

Розглянемо покрокову інструкцію для отримання компенсації від держави на послуги «муніципальної няні».

1. Самостійно обрати няню.

2. Укласти офіційний договір (не потребує нотаріального завірення).

3. Подати документи в управління соціального захисту населення: — заява, — копію договору з нянею, — свідоцтво про народження дитини, — копію сторінок паспорту мами або тата, — документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку) Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Формалізація відносин між батьками та нянею додасть іще більшої відповідальності та впевненості обом сторонам, — сподіваються урядовці. Няня, маючи офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/munitsipalna-nyanya-yak-pratsyuvatime-nova-sotsialna-dopomoga/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top