Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Асіє Алімової з Гранітного

Асіє Алімова з села Гранітного у 2015 році кілька разів була в епіцентрі обстрілів:

– Раз стріляли прямо біля нашого будинку. Пів на другу ночі, хапаю одяг, думаю, що у підвалі й одягнуся. Зима, сніг. У коридор тільки вийшла – і воно падає. Не знаю, чи сісти, чи вийти, чи зайти. Так і стояла. Обійшлося, але вибух був дуже сильний, шматки палаючого чогось наверх злітали і потім осідали, – згадує Асіє.

Жінка розповідає, як під час обстрілів у селі загинула маленька дівчинка:

– Виходжу, дід плаче. Кажу: «Що сталося?» «Ось, онучку…» Стріляли. У вікно був постріл. А дівчинка була в кутку… Ходить бабуся, плаче: «Вона тільки що тут була. І вже на кладовищі». Плаче бідна.

Пенсіонерка Асіє Алімова отримувала допомогу – продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова. Каже, що така підтримка допомогла їй вижити.

Музей «Голоси Мирних» – це джерело правдивих історій мирних жителів Донбасу, викладених від першої особи, власними голосами людей. Зібрані матеріали є унікальною базою для істориків, дослідників, журналістів, а також – для написання книг, створення документальних, художніх фільмів та інших проєктів, які допоможуть зберегти історію, як вона є. У збиранні історій беруть участь також психологи Фонду, які за потреби надають допомогу людям.

– Музей «Голоси Мирних» – це безпечний довірчий простір для жителів Донбасу, де вони можуть розповісти свою історію світові, при цьому звільняючись від тягаря мовчання, спонукаючи інших поділитися своєю історією, дозволяючи своїм землякам, співвітчизникам і людям в усьому світі почути, побачити, зрозуміти розумом і відчути серцем біль пережитого ними. У рамках проєкту «Психологічна допомога» люди з Донецької та Луганської областей можуть звернутися на гарячу лінію Фонду за телефоном 0800509001 та отримати підтримку фахівців. Психологи під час онлайн-зустрічей та індивідуальної роботи допоможуть впоратися з тривожними станами, психологічною нестабільністю, травмою війни, – розповіла Юлія Єршова, директорка Департаменту комунікацій Фонду.

Залишити свою історію про події, які довелося пережити на Донбасі, можна, перейшовши за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story та заповнивши невелику анкету. Ваша історія теж має значення! Розкажіть її світові!

Источник: https://tv5.zp.ua/news/muzej-fondu-rinata-ahmetova-golosi-mirnih-istorija-asiie-alimovoi-z-granitnogo/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=muzej-fondu-rinata-ahmetova-golosi-mirnih-istorija-asiie-alimovoi-z-granitnogo

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top