Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: «Коли ми з гуманітаркою приїжджали, нас зустрічали мало не з квітами» – історія Михайла Гедзя

Фонд Ріната Ахметова продовжує збирати історії мирних жителів Донбасу, долі яких кардинально змінилися після початку збройного конфлікту

У рамках проєкту Музей «Голоси Мирних» уесь світ зможе дізнатися про реальні історії людей, в яких вони діляться пережитим. Михайло Гедзь був водієм-волонтером Гуманітарного Штабу «Допоможемо» Фонду Ріната Ахметова. Разом з командою Фонду, ризикуючи своїм життям, він возив гуманітарну допомогу мирним жителям Донбасу.

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»

Михайло розповів про один із випадків, коли під час доставки гуманітарної допомоги він з волонтерами Фонду потрапив під снайперський обстріл.

– Снайпер конкретно обстріляв, поклав усіх на землю. Тільки встали, почали видавати продукти – знову почав стріляти. Попадали на землю, ледве ноги звідти забрали, – каже Михайло Гедзь.

Чоловік згадує щасливі обличчя людей, які з величезною радістю зустрічали волонтерів Гуманітарного Штабу «Допоможемо» Фонду Ріната Ахметова.

– Коли ми з гуманітарною допомогою приїжджали, нас зустрічали мало не з квітами. Дуже задоволені були люди. Допомога дуже хороша була, і чекали вони на неї дуже сильно, – розповідає Михайло.

Для Фонду Ріната Ахметова та Музею «Голоси Мирних» важливо задокументувати і зберегти історії жителів Донбасу, щоб подібні людські трагедії ніколи не повторювалися, заради кращого майбутнього.

– Музей «Голоси Мирних» – це перший і найбільший в Україні архів свідчень людей, які постраждали від збройного конфлікту на Донбасі. Це простір гуманізму, простір роботи з травмою війни, простір роботи з пам’яттю. Це територія прийняття, місце для роздумів і рефлексії. На сайті Музею у розділі «Історії Мирних» можна прочитати розказане людьми, побачити фотографії з ними та їхніми близькими, знімки будинків, дворів, міст і сіл після бомбардувань. Фонд записав і зберігає серію відео- та аудіоінтерв’ю з очевидцями подій, – каже Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Якщо ви Мирний Донбасу, про вашу історію теж повинні дізнатися! Розкажіть її світові! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам’яті.

Читайте також: Фонд Ріната Ахметова і Метінвест побудують кисневу станцію в Авдіївці

Сообщение Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: «Коли ми з гуманітаркою приїжджали, нас зустрічали мало не з квітами» – історія Михайла Гедзя появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/muzey-fondu-rinata-ahmetova-golosi-mirnih-koli-mi-z-gumanitarkoyu-priyizhdzhali-nas-zustrichali-malo-ne-z-kvitami-istoriya-mihayla-gedzya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top