На агломашини комбінату «Запоріжсталь» продовжують встановлювати нові аспіраційні установки

На комбінаті «Запоріжсталь» триває масштабна модернізація

На комбінаті «Запоріжсталь» нещодавно стартувала реалізація проекту з модернізації аспіраційних установок хвостових частин агломашин. Про початок робіт «Индустриалка» розповідала раніше.

Принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим. 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

Наразі триває монтаж аспірацій хвостових частин агломашини № 1 та № 2.

На агломашини комбінату «Запоріжсталь» продовжують встановлювати нові аспіраційні установки
До будівництва залучили техніку для великовузлового складання — кран вантажопідйомністю 400 тонн. За його допомогою робочі монтують укрупнені металоконструкції, які пізніше встановлять на агломашини.

На агломашини комбінату «Запоріжсталь» продовжують встановлювати нові аспіраційні установки

— У цей час на етажерці газоходу змонтовано понад 100 тонн металоконструкцій та опорний пояс, який важить понад 40 тонн. Також відбувається підйом захисних конструкцій, — розповідає керівник проекту від підрядної компанії АЛД Інжиірінг та будівництво Євген Опалатенко. — Це вже другий етап монтажу фільтра, який важить 71 тонну. А всього у зібраному вигляді кожен фільтр важить 150 тонн. Завдяки використанню цього крана ми можемо швидко виконати роботи. А також це дозволяє агломераційному цеху випускати продукцію у той час, коли ми виконуємо монтаж. Найближчим часом ми будемо будувати етажерку до 40 метрів. А на відмітці 33 метри будемо ставити другий фільтр і газоходи чистого та брудного газу. В загальній складності це — 1200 тонн металоконструкцій та близько 800 тонн обладнання. Завершити роботи плануємо до кінця року.

керівник проекту від підрядної компанії АЛД Інжиірінг та будівництво Євген Опалатенко

В проект будівництва нової фільтраційної установки для хвостових частин агломашин комбінат «Запоріжсталь» інвестував 232 мільйони гривень. Нова установка дозволить поліпшити умови праці і зробити очищення повітря від пилу значно ефективнішим.

На агломашини комбінату «Запоріжсталь» продовжують встановлювати нові аспіраційні установки

— Аналогічні фільтри у нас стоять на технологічних газоочистках. Ми маємо позитивний досвід експлуатації аналогічного обладнання і сподіваємось, що воно себе і тут добре проявить, — зазначає заступник начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів Сергій Герасименко. — Аспіраційна установка буде складатися з двох рукавних фільтрів. Площа фільтрації кожного фільтра — 6 тис. кв. м. Продуктивність кожного — 400 тис. Після пуску в експлуатацію цієї установки ми збільшимо кількість очищеного повітря у 1,5, рази. Тобто, якщо до цього ми очищували приблизно 1 млн 600 тис. куб. м. в годину, то після будівництва ця цифру збільшиться до 2 млн 400 тис. куб. м в годину. Ефект буде значним.

заступник начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів Сергій Герасименко
Нагадаємо, в екологічну модернізацію аглофабрики – установку газоочисних систем агломашин №1-6 – комбінат вже інвестував понад 1,2 млрд грн.


З 2012 року комбінат «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень. Найбільші з реалізованих проектів: екологічна реконструкція доменних печей з установкою сучасних аспіраційних систем ливарних дворів і бункерної естакади, будівництво єдиної в Україні лінії солянокислотного травлення в ЦХП-1, введення в експлуатацію комплексу повернення промислово-зливових стоків, а також модернізація аглофабрики.

На агломашини комбінату «Запоріжсталь» продовжують встановлювати нові аспіраційні установки

ЗапоріжстальЧитайте також: На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток

Фото автора 

Сообщение На агломашини комбінату «Запоріжсталь» продовжують встановлювати нові аспіраційні установки появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-aglomashini-kombinatu-zaporizhstal-prodovzhuyut-vstanovlyuvati-novi-aspiratsiyni-ustanovki

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top