На дослідження кургану «Мамай-гора» з бюджету Запорізької області виділили кошти

Фото: Google.com

Вчора, 14 березня, під час 28-ї сесії Запорізької обласної ради після палких дебатів депутати проголосували за те, що з бюджету області на «Програму збереження та використання об’єктів культурної спадщини Запорізької області на 2019-2023 рр.» виділять 100 тис. грн (на рік).

Рішення можна вважати історичним, адже це вперше коли за роки незалежності з бюджету області виділили кошти на археологічні дослідження.

Як зазначив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко, на проведення рятувальних розкопок на пам’ятку археології «Курган могильник «Мамай могила» у 2019 році було направлено 100 000 грн. Протягом 5 років планують виділити 500 тисяч гривень.

Поки не ясно на що саме підуть ці кошти: купівлю приладдя, техніки чи інші потреби? Однак чиновники пообіцяли, що обов’язково прозвітують, просто спочатку треба розробити план дій з археологами.

Всі ці роки дослідженням унікальної «Мамай-гори» займалися студенти, археологи на волонтерських засадах. Коштів не вистачало. Спеціалісти вказували, якщо влада надалі не звертатиме увагу на це питання – унікальна пам’ятка так і залишиться не вивченою. Сподіваємося, що зрушення все ж почнуться.

Для довідки: Мамай-гора знаходиться поблизу с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, на лівому березі Каховського водосховища. Відома як найбільший мультикомплексний могильник Північного Причорномор’я. Почав своє існування ще з 15 століття. Загалом тут нараховується понад 780 поховань різних часів.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-na-doslidzhennja-kurganu-mamaj-gora-z-bjudzhetu-zaporizkoi-oblasti-vidilili-koshti-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top