На Хортиці провели захоплюючу екскурсію для учасників унікального освітнього проєкту — фото

Учасники проєкту Master of Public Administration відвідали популярні туристичні місця

У Запоріжжі проходить черговий модуль унікального освітнього проєкту Master of Public Administration (МРА). Він передбачає навчання для міських управлінців.

Автором проєкту МРА виступає Група Метінвест. Мета програми – допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей, а також — залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад. Отримані знання допоможуть забезпечити сталий економічний розвиток містам в цілому. А це, в свою чергу, має бути запорукою підвищення якості життя їхніх жителів. На державному рівні здобути таку освіту в Україні неможливо.

Програма МРА стартувала у вересні 2019 року. За цей час викладачі проєкту випустили більше 50 студентів. Зараз навчання проходять студенти другого потоку, які долучилися до програми в цьому році. Це близько 30 управлінців з Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Авдіївки, Покровська і Мелітополя.

11 жовтня у хабі «Платформа спільних дій» стартував інтенсивний курс навчання в рамках проєкту МРА. Щоб у студентів залишився не лише багаж корисних знань від викладачів, а й гарні емоції, для них організували екскурсію Хортицею.

проєкту

— Учасники з інших міст хотіли на власні очі побачити Хортицю та ті перетворення, які зараз відбуваються на острові. Ми теж розуміємо, що Хортиця — це яскравий приклад того, як мають розвиватися знакові туристичні об’єкти. На мою думку, для управлінців екскурсія на Хортицю стане не лише гарним спогадом, а й неоціненним практичним досвідом того, як вони у своїй роботі мають поєднувати сучасні світові тренди та запити громадськості, — зазначила директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва.

Екскурсія на Хортиці була дуже цікавою, адже її маршрут проходив через найпопулярніші туристичні місця. Її провів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

проєкту

Розпочалася екскурсія з «Козацького кола». Там учасники МРА побачили, на яку сучасну локацію для проведення культурних і розважальних заходів перетворився колись звичайний пустир.

проєкту

З «Козацького кола» Тарасовою стежкою студенти відправилися до скелі Верхня голова, під якою знаходиться Змієва печера. За легендою, саме в цій печері народилися три сини Геракла — Гелон, Агафірс та Скіф. Найхоробрішим з усіх виявився Скіф, який став правити на землях Хортиці.

проєкту

проєкту

Після прогулянки скелею на екскурсантів чекав новий туристичний об’єкт острова — пагорб Єдності. Там вже майже закінчили роботи з облаштування оглядового майданчика. Працівники монтують на вершині пагорба новий артоб’єкт — «Коло Єдності».

проєкту

Під час прогулянки доріжками пагорбу учасники переконалися, що новий туристичний об’єкт справді цікавий та доступний для кожного.

проєкту

— Найбільше мене вразило на Хортиці — це краса природи, масштаби реконструкції, яка сьогодні відбувається на острові, і «палаючі» очі людей, які тут працюють заради відновлення туристичного потенціалу. Особисто для мене позитивні перетворення Хортиці — це дуже корисний кейс, гарний приклад співпраці великого бізнесу з державою. А пагорб Єдності — це ще й чудовий зразок безбар’єрного простору. На цю локацію без проблем можуть потрапити не лише люди з інвалідністю, а й батьки з дитячими візочками, і люди похилого віку. Я вважаю, що це дуже круто, — зазначив студент проєкту Master of Public Administration, депутат двох скликань Криворізької міської ради Антон Шевчик.

проєкту

Екскурсія Хортицею завершилася в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ». Там студенти МРА змогли зануритися в атмосферу козацької доби, зайшовши до січових куренів та церкви Покрову пресвятої Богородиці.

проєкту

проєкту

Своїми враженнями від екскурсії з «Индустриалкой» поділився менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), колишній президент Київської школи економіки, міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета. У проєкті МРА він виступає ментором та викладачем. Павло Шеремета вважає, що саме Хортиця має стати місцем, яке об’єднає українців.

— Хортиця — це серце України. Найбільше враження на мене справив пагорб Єдності. Коли я піднявся на нього, то увімкнув на телефоні марш запорізьких козаків і любувався видами Дніпра, скель і Дніпрогесу. Ці емоції передати неможливо. Взагалі Хортиця — це сакральне місце для кожного українця, в якому ти відчуваєш свою відмінність і свою унікальність. Під час екскурсії я сфотографував собі на пам’ять імовірне місце загибелі князя Святослава. Саме в таких місцях розумієш, що нам далеко не 30 років, — зазначив Павло Шеремета.

проєкту

Нагадаємо, що цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорозького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло». Партнером проєкту розвитку заповідника виступила Група Метінвест. Компанія забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: На Хортиці можна буде послухати аудіовиставу про шлях України до незалежності

Фото Олександра Прилепи

Сообщение На Хортиці провели захоплюючу екскурсію для учасників унікального освітнього проєкту — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-hortitsi-proveli-zahoplyuyuchu-ekskursiyu-dlya-uchasnikiv-unikalnogo-osvitnogo-proyektu-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top