На Хортиці запоріжці і гості міста зможуть побувати в історичній аудіоподорожі

На Хортиці запустять аудіоподорож «Шлях становлення української ідентичності»

Цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Острів хочуть зробити максимально цікавим і зручним для туристів.

10 червня на Хортиці офіційно стартувала реконструкція. Роботи зараз ведуться на трьох об’єктах одночасно — музеї історії запорізького козацтва, Кургані єднання України і «Козацькому колі». Більшу частину робіт планують здати до Дня Незалежності України, а саме: оновлений курган з оглядовим майданчиком і пішохідними доріжками, а також майданчик для проведення масових заходів на «Козацькому колі».

Крім цього, до Дня Незалежності України на Хортиці запустять історичну аудіоподорож «Шлях становлення української ідентичності». Вона буде проходити біля кургану та музею історії запорізького козацтва.

Над її сценарієм зараз працюють українські вчені: історик Ярослав Грицак та філософ Олександр Комаров. Над виробництвом проєкту працює команда MEGOGO Audio. Підтримку в його розробці надала Група Метінвест. Про це повідомляється на офіційній сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України в Facebook.

Головна ідея аудіоподорожі — громадянське самоусвідомлення. Аудіошлях буде супроводжувати слухача ключовими сюжетами модерної історії Хортиці. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

— У часи постійного маніпулювання історією з боку агресора – подібні проєкти справжній скарб. Національна ідентичність і її усвідомлення складається з багатьох факторів: і знання власної історії один з ключових. Популяризувати її – наша місія. Тож з нетерпінням чекаємо запуску ініціативи в гирлі українського козацтва, на «Хортиці». Чудова відправна точка для подорожі історією України», – зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, що минулого тижня в Запоріжжі презентували новий брендинг оновленої Хортиці. Він стане обличчям острова не тільки в Україні, а й на світовому рівні. Зараз брендинг оновленої Хортиці жваво обговорюється, офіційно його ще не прийняли.

Раніше «Индустриалка» повідомляла, що реконструкція Хортиці проходить за сприяння Міністерства культури і інформаційної політики України, Запорізької обласної державної адміністрації та за підтримки Групи Метінвест. Об’єднавшись, вони визначили принципи і напрями співпраці, а також наміри з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього та інфраструктурного розвитку Хортиці.

Читайте також: Як з висоти пташиного польоту виглядає реконструкція Хортиці — фото, відео

Сообщение На Хортиці запоріжці і гості міста зможуть побувати в історичній аудіоподорожі появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-hortitsi-zaporizhtsi-i-gosti-mista-zmozhut-pobuvati-v-istorichniy-audiopodorozhi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top