На Запорізькому підприємстві працюють над зменшенням викидів пилу у повітря
Комбінат “Запоріжсталь” продовжує приділяти велику увагу питанням екології та зменшувати кількість викидів у повітря. Ще у 2012 році за особистим рішенням головного акціонера компанії Метінвест Ріната Ахметова на підприємстві розробили та приступили до комплексної програми екомодернізації.
Оскільки найбільшим джерелом пилу був аглоцех — модернізацію почали саме з нього. В цьому цеху проводили роботу по заміні старої газоочисної установки на потужне сучасне обладнання.
Реконструкція газоочисних систем агломашин №1-6 проходила послідовно з 2012 року, в умовах діючого виробництва. При реалізації проекту на підприємстві враховували найсучасніший світовий досвід: 95% газоочисних систем, встановлених на сучасних металургійних підприємствах Китаю, Японії, США і Європи, — це рукавні фільтри, які є найбільш ефективним методом очищення. Саме ця технологія застосована і на газоочистках аглофабрики «Запоріжсталі».
В квітні 2018 року комбінат повністю завершив модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, що забезпечують очищення повітря від пилу — до 30 мг/м3, по сірчистому ангідриду — нижче 400 мг/ м3, що відповідає європейським нормативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглоцеха. Інвестиції в реалізацію проекту перевищили 1,2 млрд гривень.
Аби обладнання працювало ефективно та без збоїв, його контролює кваліфікований персонал.
На підприємстві системно проводять потрібне технічне обслуговування та ремонти. Для цього в аглоцеху створили профільну службу підрозділу.
Технічне обслуговування кожної газоочистки агломашини проводять раз на місяць. Для цього комплекс обладнання — це агломашина та її газоочистка — повністю виключають та виводять з виробничого процесу. В цей час співробітники підрядної організації проводять діагностику рукавних фільтрів, які очищують повітря від пилу.
У відділенні очищення технологічних газів на майданчику фільтрів першого ступеня провели технологічне обслуговування газоочистки агломашини № 5. За словами заступника начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів Сергія Герасименко, рукавний парк аглоцеху складає майже 24 тисячі фільтрувальних рукавів. У кожному фільтрі — понад дві тисячі рукавів.
Раніше, аби перевірити цілісність рукавів, їх потрібно було демонтувати, оглядати на сліди пошкодження і знову монтувати. Це займало близько двох змін. А роботи проводили в середньому 40 працівників. Два роки тому на “Запоріжсталі” почали застосовувати новий метод перевірки цілісності рукавів — ультрафіолетовий тест.
— Ми застосовуємо більш досконалу технологію, яку нам порадили колеги з Німеччини. Тепер діагностику за годину чи півтори виконують дві людини, — розповідає Сергій Герасименко. — Ми засипаємо ультрафіолетовий порошок, який проникає із брудного газу у чистий у фільтрі та дає світіння у світлі ультрафіолетового ліхтаря. Цей метод — надійний на 100%. Ми бачимо не тільки ушкодження, а й дрібні потертості, шорсткості. Пошкоджені рукава міняємо на нові. Завдяки цьому пил на виході з газоочистки не перевищує 20 міліграм при нормативі 50 мг.
Повністю оновлюють рукавні фільтри на підприємстві раз на 1-1,5 року, враховуючи їхню зношеність. На кожній з газоочисток встановлені прилади безперервного контролю. Щохвилини вони проводять їхній моніторинг. Адже від стабільної роботи газоочисток залежить стабільність виробничого процесу та робота природоохоронного обладнання.
На комбінаті “Запоріжсталь” постійно займаються модернізацією виробничого процесу та впровадженням сучасного європейського обладнання для зменшення викидів у повітря.
— Ми впроваджуємо сучасне обладнання, яке забезпечує норматив викидів 20 міліграм пилу. На сьогодні це дуже значимий показник, адже викиди пилу у викидах підприємства складають шість відсотків, — зазначила начальник управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна. — Над цим працював весь комбінат. Такий результат дуже суттєвий. Але ми розуміємо свій вплив на місто і продовжуємо далі працювати по зниженню викидів газоподібних складових. Порівняно з першим кварталом 2019 року, у першому кварталі 2020 комбінат знизив викиди газоподібних складових. Наприклад, викиди оксиду азоту за цей період скоротилися на 18%. Це гарний результат, ми задоволені і далі будемо працювати у цьому напрямку.
Наприкінці 2019 року досвід реалізації системи газоочистки на аглофабриці «Запоріжсталі» зацікавив спеціалістів Нікопольського феросплавного заводу. На підприємстві планують впроваджувати подібну систему очистки газу.
Читайте також: Экопроекты запорожского предприятия показали на престижной презентации в Киеве
Фото автора
Сообщение На комбінаті “Запоріжсталь” провели діагностику роботи газоочисток появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-kombinati-zaporizhstal-proveli-diagnostiku-roboti-gazoochistok
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook