У недавній трагедії, яка відбулася на Каховській гідроелектростанції (ГЕС), коли російські війська здійснили підрив об’єкта, зазнала серйозної шкоди інфраструктура та прилегла територія. Однак, зараз ми спостерігаємо дивовижні ознаки природного відновлення.
Фото опубліковано в соціальній мережі:
6 червня 2023 року російські загарбники підірвали Каховську гідроелектростанцію (ГЕС). Ми розпитали екологиню, співзасновницю Української Природоохоронної групи Анну Куземко про те, як відновлюється територія Каховського водосховища.
На місці Каховського водосховища формується… pic.twitter.com/f0GNlOl6uh
& Ukraїner (@ukrainer) November 20, 2023
Деякі прогнози дослідників щодо відновлення цієї території не справдилися. Йдеться зокрема про гіпотези, що на місці водосховища утвориться пустеля, та припущення науковців, що вся територія Каховського водосховища заросте інвазійними, тобто загрозливими для інших видами рослин. Унаслідок підриву Каховської ГЕС загинула величезна кількість тварин. На ділянках, куди згодом дісталися науковці, знайшли скелети великих риб, які скупчилися в останніх смужках води, поки її зовсім не стало:
Деякі прогнози дослідників щодо відновлення цієї території не справдилися. Йдеться зокрема про гіпотези, що на місці водосховища утвориться пустеля, та припущення науковців, що вся територія Каховського водосховища заросте інвазійними, тобто загрозливими для інших видами рослин.… pic.twitter.com/rhemZGROAH
& Ukraїner (@ukrainer) November 20, 2023
Оптимальним сценарієм подальшого відновлення дна водосховища, вважає Анна Куземко, було би формування там комплексу заплавної рослинності. Проте, якщо не буде достатньо вологи та якщо зима не буде сніжною — рослини, які виросли природним шляхом, відмиратимуть. Натомість вивільнятимуться ніші для інвазійних видів. Науковці сподіваються, що справдиться позитивніший сценарій. Після звільнення територій на лівому березі Дніпра можна буде проєктувати активне відновлення притаманної регіону рослинності.
Оптимальним сценарієм подальшого відновлення дна водосховища, вважає Анна Куземко, було би формування там комплексу заплавної рослинності. Проте, якщо не буде достатньо вологи та якщо зима не буде сніжною — рослини, які виросли природним шляхом, відмиратимуть. Натомість… pic.twitter.com/NexkYOWOvX
& Ukraїner (@ukrainer) November 20, 2023
Екологиня та співзасновниця Української Природоохоронної групи, Анна Куземко, розповіла про несподівано швидкий ріст рослинності у районі водосховища. На місці, де колись була вода, тепер з’явився заплавний ліс, дерева в якому досягли висоти приблизно трьох метрів всього за кілька місяців.
«Це дійсно вражає,» каже Куземко. «Природа має неймовірну здатність до самовідновлення, особливо в умовах, коли людське втручання мінімізоване. Цей новий ліс не просто символізує відновлення, але й слугує важливим середовищем для різноманітності життя.»
Руйнування Каховської ГЕС
Нагадаємо, знищення греблі Каховської гідроелектростанції (Каховська катастрофа), яке сталося близько 2:50 ночі 6 червня 2023 року, є однією з найтрагічніших подій під час російського вторгнення в Україну. Окупаційні сили Російської Федерації замінували та підірвали греблю, що призвело до її повного знищення. Внаслідок цього акту агресії, приблизно 16 000 людей опинилися у зоні лиха, а близько 80 населених пунктів зазнали загрози затоплення.
Цей акт не тільки спричинив значні людські та матеріальні втрати, але й мав величезний екологічний вплив. Зумисне руйнування греблі може бути кваліфіковане як акт екоциду, тобто навмисне знищення навколишнього середовища. За міжнародним правом, знищення гребель, навіть якщо вони використовуються для військових цілей, вважається воєнним злочином. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-mistsi-kahovskogo-vodoshovishha-strimko-formuyetsya-lis-svizhi-foto-vrazhayut/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook