Страшний тротуар на одній з центральних вулиць Хортицького району потребував ремонту ще до повномасштабної війни
Тротуар на одній з центральних вулиць Хортицького району, Сорочинській, з непарної сторони вже багато років виглядає просто жахливо — в ямах та нерівностях, місцями без асфальту. Так було ще задовго до повномасштабної війни, а з часом стає тільки гірше. Вулицю вже перейменували з Новгородської на Сорочинську, але стан тротуару, на жаль, не змінився.
Читайте також: У Запоріжжі ремонтують дорогу на головному проспекті — що роблять
Між іншим, цей тротуар знаходиться напроти міської дитячої лікарні № 5. Сюди йдуть батьки хворих дітей за ліками в аптеки, в «Добру крамницю» за їжею. Цим шляхом люди йдуть до однієї з клінік. Також це дорога, що веде до головного парку району, скверу Героїв Національної Гвардії України (екс-«Ювілейний»).
Раніше ми писали, що у вересні минулого року у Запоріжжі відремонтували жахливу дорогу, що веде до дитячої лікарні № 5 у Хортицькому районі. А саме, під’їзні шляхи та майданчик перед поліклінікою.
«Дітки з батьками, приїжджаючи до лікарні, не повинні отримувати додатковий стрес іще на підході та боятися ступити крок. Продовжуємо виконувати роботи на найбільш кричущих об’єктах», — повідомляли у департаменті.
Журналістка zprz.city зауважила тоді у коментарях до посту, що діти з батьками можуть отримати стрес, якщо приїдуть у лікарню № 5 на громадському транспорті з Правого берега і побачать біля зупинки «Новгородська» тротуар у дуже поганому стані.
У департаменті муніципального управління відповіли, що зазначені ділянки внесено у план робіт на 2024 року. Це було 5 вересня 2023 року.
5 вересня 2024 року я перевірила стан цього тротуару — нічого не зроблено.
Між тим, по такій доріжці складно пройти мамам з колясками. На підборах та у взутті на тонкій підошві теж не дуже зручно ходити, бо відчуваєш кожен камінчик і кожну нерівність на дорозі.
Складно тут пересуватись людям на інвалідних колясках, на милицях, з паличкою, тобто, всім маломобільним. (Нагадуємо, що поруч — дитяча лікарня). У цьому автор цих рядків пересвідчилась саме на цьому тротуарі на власному досвіді у 2017 році після травми ноги. Кожна така ямка здавалась складно переборною перешкодою.
Коли ти здоровий, то таких перешкод, як погані дороги, не помічаєш.
Тим часом, внаслідок війни, в нас, на жаль, буде все більше маломобільних людей.
Тож, зауважимо, що тротуари без ям — це важливо для безбар’єрності.
Як місто працює над безбар’єрністю
До речі, нещодавно на сайті Запорізької міської ради повідомили, що у Запоріжжі активно працюють над підвищенням рівня безбарʼєрності.
«Безбар`єрність – пріоритетний напрямок роботи для міської влади у сучасних умовах. Це стало зрозумілим після початку повномасштабного російського вторгнення.
Саме тому у Запоріжжі створено Раду безбар`єрності при Запорізькому міському голові», — повідомили у міськраді.
Читайте також: Власників не повідомлятимуть — у Запоріжжі російськомовні вивіски демонтують без попереджень
Зокрема, при будівництві та ремонті тротуарів ввели обов’язкову норму — облаштування пониження і тактильної плитки. У КП «Водоканал» у підрозділах, де проводиться прийом людей, було створено безбар’єрний доступ для маломобільних груп населення. У Запоріжжі працюють понад 10 бібліотек, які мають всі умови для надання послуг людям з інвалідністю.
Також прийняте рішення про створення до кінця цього року чотирьох інклюзивних спортивних майданчиків у чотирьох парках Запоріжжя. Один з них — сквер Героїв Національної Гвардії України, до якого й веде ця страшна дорога.
Ми писали, що у Запоріжжі перекриють рух через Дніпрогес — схема об’їзду.
Фото автора
Джерело