На окупованій ЗАЕС можуть запустити реактори, — Greenpeace

За попередженням Greenpeace, до річниці введення в експлуатацію Запорізької АЕС, що знаходиться під окупацією РФ, росіяни можуть спробувати запустити один або кілька реакторів.

Цю інформацію надав спеціаліст з ядерної енергетики проєкту Greenpeace «Зелене відновлення України» Шон Берні під час пресконференції у Запоріжжі, передає «Акцент».

«Хочу зауважити про потенційну загрозу — це можлива спроба Росатому запустити один з реакторів ЗАЕС. Наразі ми не маємо доказів для цього. Однак існують дивні індикатори, які нас турбують. Росатом призначив свого директора на станції, який заявив про можливість запуску реактора до річниці. Також, під час участі в Раді безпеки ООН містер Гросі повідомив, що збирається обговорити з Росатомом їхні наміри«, — сказав Берні.

Згідно з висновками Greenpeace, запуск реакторів ускладнений зонами військових дій, відсутністю експлуатації станції протягом двох років та відсутністю кваліфікованого персоналу. Також, проблемою є забезпечення водою, необхідною для роботи реакторів.

«Росатом встановив свердловини на території станції, однак це не забезпечить достатню кількість води для реакторів. І навіть наявність свердловин не розв’язує цю проблему», — підкреслив фахівець.

Також він зазначив, що незважаючи на порушення базових норм ядерної безпеки, МАГАТЕ не засудила Росатом за їхню участь у цьому.

Наразі на станції працює близько 4000 фахівців з необхідних 9000, але Росія тисне на них та змушує підписувати контракти з Росатомом, що створює значні загрози для безпеки станції. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Є загиблий і поранений: окупанти за добу завдали майже 300 ударів по Запорізькій області (КАРТИ, ФОТО) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-okupovanij-zaes-mozhut-zapustiti-reaktori-greenpeace/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top