На острові Хортиця вперше в країні запрацювало інтерактивне лазерно-проекційне шоу «Трансформації крізь історію»

Три стихії – в одній історії, яку розкажуть за допомогою лазерно-проекційного шоу на Хортиці. Аналогів такому світловому шоу немає в світі. Ексклюзивний відеоконтент, створений виключно для Хортиці, розрахований для проекції на воду, повітря та землю. Але найцікавіше, що світлове шоу – інтерактивне. Отже кожен гість Хортиці може самостійно запускати проекцію з власного телефону. Зробити це можна легко, лише зчитавши QR-код.

«Трансформація крізь історію» – лазерне шоу, створене за ініціативи Групи Метінвест в рамках президентської програми «Велике будівництво».

Напередодні Дня Незалежності відбувся тестовий показ шоу, а вже 14 жовтня відбувся офіційний запуск нової туристичної атракції.

​– Небо, землю і пороги на Хортиці прикрасили незвичайні візерунки. Вперше в Запоріжжі запустили інтерактивне лазерно-проєкційне шоу. Це ще один туристичний магніт на острові. Впевнений, що яскраве дійство буде дивувати тавражати запорожців та гостей міста. Хортиця – унікальне за своїм сакральним і історичним значенням місце сили для українського народу. У партнерстві з державою і суспільством компанія Метінвест підтримує переродження Хортиці, насичуючи її новими туристичними магнітами, роблячи острів інклюзивним та зберігаючи його історичну спадщину. Світлова інсталяція для гостей острова – це провідник у світ яскравих історичних образів і національних символів, які розкривають українську ідентичність», – підкреслив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

​Над втіленням ідеї працювала компанія «Expolight», що має понад 20-річний досвід роботи зі світлотехнікою та є членом Міжнародної асоціації світлового дизайну (IALD). Перманентне лазерно-проекційне шоу передбачає звукове та візуальне оформлення історичних образів з подальшою проекцією їх на схили Пагорба Єдності, дніпровські пороги, які виступають біля острова, і небо. З урахуванням фактури і особливостей кожної з природних площин підібрані технічні рішення для передачі максимально точної картинки, яка зчитується: технології 3D-mapping, компоновка мультимедіа з дев’яти надпотужних проекторів для створення єдиної масштабної картинки, проекція лазерами на пороги над водами Дніпра і світлові лазерні проекції на небо над островом.

​Унікальна технологія і спеціально розроблений софт дозволяє кожному відвідувачу безоплатно взаємодіяти з інсталяцією. На даху Музею історії запорізького козацтва розміщені світлові QR-коди для скачування програми, що дозволяє відвідувачам запускати короткі світлові інсталяції самостійно. Для цього в додатку будуть запропоновані варіанти тематичного світлового шоу про символи Хортиці, які будуть проектуватися на небо, пагорб або пороги. Паралельно на смартфоні гостя буде відображатися історична довідка про проектований символ. Таким чином інсталяція буде виконувати не тільки розважальну і естетичну, але і освітню функцію. А масштабне шоу «Трансформація крізь історію», що триває 10 хвилин, в повному обсязі буде демонструватись щовечора тричі.

​– Під час шоу використовується найпотужніший лазер, який коли-небудь використовувався в Україні, – розповідає керівник компанії Expolight Микола Каблука, – Його спеціально виготовили в Дніпрі. Він настільки потужний, що може створювати графічний образ навіть на небі. Ця крута ідея народилася в рамках проєкту глобальної реконструкції Хортиці спільно з Групою Метінвест. Нашою метою було придумати щось унікальне для всієї України. Здорово, що такі проєкти підтримуються на рівні Офісу Президента і що Метінвест їх підтримує. Завдяки такій команді вдалося створити продукт, аналогів якому сьогодні немає в світі. Це проєкт, яким зможе пишатися вся Україна і цей продукт помітять у всьому світі.

В Національному заповіднику Хортиця впевнені, що саме такими – інтерактивними – повинні бути сучасні туристичні магніти. Коли поєднані розважальні та просвітницькі фактори.

– Не має сумнівів, що лазерне шоу буде затребуваним. Будь-який відвідувач острову, абсолютно безкоштовно, зможе керувати світловою інсталяцією, від цього перехоплює дух. Плюс отримає в цікавій формі інформацію про Хортицю та ії історію. Такого не має ніде в країні. Саме завдяки таким атракціям, оновленим знаковим об’єктам на острові, завдяки новому арт-об’єкту «Коло Єдності» ми очікуємо на значне збільшення кількості туристів. Хортиця стає цікавіше, зручніше, доступніше, – впевнений генеральний директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко.

​У 2021 році стартувало велике відродження острову. Хортиця стає сучасним простором для культури, туризму, духовності, відпочинку, саморозвитку. Комфортним та безбар’єрним для кожного. Це ініціатива Президента України Володимира Зеленського, проєкт реалізовується під його особистим контролем. Відродження Хортиці в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенко. Саме Кирило Тимошенко неодноразово заявляв, що мета програми – за декілька років комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-ostrovi-horticja-vpershe-v-kraini-zapracjuvalo-interaktivne-lazerno-proekcijne-shou-transformacii-kriz-istoriju/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=na-ostrovi-horticja-vpershe-v-kraini-zapracjuvalo-interaktivne-lazerno-proekcijne-shou-transformacii-kriz-istoriju

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top