На противопожарную систему в Запорожской области необходимо около 100 миллионов гривен

Для обновления противопожарной системы в зданиях Запорожской области нужно 100 миллионов гривен

На противопожарную систему в местах массового пребывания людей в Запорожской области необходимо около 100 миллионов гривен. Об этом сегодня говорили в областном совете участники «круглого стола», в котором  участвовали представители Службы безопасности, ГУ ГСЧС, руководители учреждений, представители власти и депутатского корпуса. Обсуждали  вопросы безопасности  в местах и на объектах массового пребывания людей в Запорожской области.

— Не секрет, що у підпорядкуванні обласної ради багато закладів, в яких одночасно перебуває велика кількість людей. Відповідно, ми порушуємо питання безпеки. Адже, вирішити це питання лише на рівні обласної ради або на рівні будь-якої установи, — не можливо. Всі системи протипожежної безпеки будувалися у 60-70 роках, вони вже застаріли або частково вийшли з ладу. Щоб відновити цю систему потрібно, за попередніми підрахунками, близько 100 мільйонів гривень. Таких коштів у бюджеті немає. Ми розуміємо, що потрібно виважено підходити до виділення коштів та покроково відбудовувати ці протипожежні системи. Саме для цього, в березні 2019 року обласна рада прийняла рішення і доручила всім нашим установам, департаменту фінансів облдержадміністрації, всім профільним департаментам розрахувати, скільки це коштує та запропонувати у бюджет. На жаль, на сьогодні ці пропозиції свого відображення у бюджеті не знайшли, — отметил первый заместитель председателя Запорожского областного совета Егор Семенков.

— 2019 рік запам’ятався нам жахливими подіями, авіакатастрофами, терактами, пожежами. Ми розуміємо, що сьогодні органи управління повинні вже створити план, який бачить кожен керівник, пересічний громадянин. Наприклад, яким чином будуть встановлені протипожежні системи безпеки у закладах, установах та підприємствах, усунені приписи ДСНС. Заклики, які ми чуємо на «круглому столі» — ще раз звернути увагу, переглянути бюджети 2020 року для того, щоб  мати результат на об’єктах, мати фінансування та провести навчання трудових колективів по забезпеченню антитерористичної та протипожежної безпеки. Ми знаходимось у прифронтовій зоні, у будь-який час можуть виникати надзвичайні ситуації. Досвід в Україні показує, що попередження і фінансування профілактичних заходів бюджетом, це краще, ніж усувати наслідки надзвичайних ситуацій, — отметила заместитель управляющего делами исполнительного аппарата Запорожского областного совета Юлия Погребняк.

Участники круглого стола отмечают, что по поручению Премьер-министра Алексея Гончарука  и  по распоряжению  ГУ ДСНС  Украины в Запорожской области проводят внеплановые проверки состояния  техногенной и пожарной безопасности  учреждений образования, медицины, общежитий, учреждений социальной защиты, государственных объектов транспортной инфраструктуры и других  объектов. Как ранее писала «Индустриалка», проверки начались еще в декабре и продлятся до 14 февраля. Всего проверить в Запорожской области должны 1451 субъект хозяйствования. По словам начальника управления по предотвращению чрезвычайных ситуаций ГСЧС Украины в Запорожской области  Евгения Водопьянова, на 20 января проверено 52 объекта хозяйствования.

В результате проверок за нарушения пожарной безопасности в декабре в административный суд ГСЧС направили шесть судебных исков на КУ «Бердянский противотуберкулезный диспансер», КУ «Михайловский психо-неврологический диспансер», КУ «Мелитопольский детский санаторий» и другие учреждения. В данный момент планируют отправить в суд еще 17 исков. Среди объектов, у которых выявили нарушения: Запорожская школа-интернат «Сечевой колегиум», «Хортицкая учебно-реабилитационная академия, Мелитопольское училище культуры и другие.  Также сейчас в суде рассматривают иски по таким объектам, как Запорожская специальная школа-интернат «Казацкий лицей», областная универсальная научная библиотека, Запорожский областной художественный музей.

— У переважній більшості в цих закладах перебувають діти, які потенційно знаходяться  під загрозою. Найбільші порушення: наявність на вікнах глухих металевих  грат, наявність на шляхах евакуації горючих матеріалів облицювання,  відсутність шляхів евакуації, відсутність  або несправність систем протипожежного захисту, відсутність або несправність внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання. А також відсутність або  недостатня кількість первинних засобів пожежогасіння тощо, — уточнил Евгений Водопьянов.

Читайте также: В Запорожской области проверяют пути эвакуации

Сообщение На противопожарную систему в Запорожской области необходимо около 100 миллионов гривен появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-protivopozharnuyu-sistemu-v-zaporozhskoy-oblasti-neobhodimo-okolo-100-millionov-griven

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top