На що розраховувати пенсіонерам зі статусом ВПО у березні 2024

У березні цього року, пенсіонери в Україні, що зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (ВПО), можуть розраховувати на продовження виплат пенсій згідно існуючої системи соціального забезпечення. Розмір пенсій визначається на основі критеріїв, таких як вік, трудовий стаж, та інші особисті обставини.

Стартуючи з березня, переселенцям, які не мають можливості працювати, буде забезпечено автоматичне продовження виплат на наступні півроку. До цієї категорії входять:

Пенсіонери, чий дохід не перевищує 9 444 гривень на момент 1 січня 2024 року, що еквівалентно чотирьом прожитковим мінімумам для непрацездатних осіб.Особи з інвалідністю першої та другої груп, діти з інвалідністю до 18 років, тяжкохворі діти, а також діти-сироти та діти без батьківського піклування до 23 років, батьки-вихователі та прийомні батьки.

Підтримка переселенців здійснюється через щомісячні виплати: 3 000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей, та 2 000 гривень для інших категорій ВПО.

Індексація пенсій

З 1 березня також було здійснено індексацію пенсій на 7,96%, що виражається через коефіцієнт 1,079. Це означає, що пенсіонери можуть очікувати на підвищення своїх пенсій на суму від мінімум 100 гривень до максимум 1 500 гривень. В середньому, після індексації, розмір пенсійного доходу збільшиться на 322 гривні, доводячи середній розмір пенсій у березні до діапазону від 5 395 гривень до 5 717 гривень.

Індексація торкнеться більшості видів пенсій, включаючи пенсії за віком, за інвалідністю, у зв’язку з втратою годувальника, пенсії військовослужбовців, науковців, державних службовців, а також чорнобильські пенсії.

Виплати ООН

В лютому також було започатковано нові доплати від ООН, спрямовані на осіб з інвалідністю з дитинства, що отримують соціальну допомогу. Цей захід передбачає перерахування близько 800 мільйонів гривень на користь понад 310 тисяч українців, дозволяючи їм отримувати допомогу в розмірі 3 250 гривень на протязі трьох місяців, замість мінімального прожиткового мінімуму в 2 361 гривню. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-shho-rozrahovuvati-pensioneram-zi-statusom-vpo-u-berezni-2024/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top