На сторожі заповідника: хто, як і від чого охороняє Хортицю

Найголовніше завдання заповідника — зберегти дорогоцінні види флори та фауни. Найбільшу небезпеку для рослин, тварин та птахів становлять пожежі, які подекуди трапляються тут не без участі недоброзичливців. З настанням пожежонебезпечного періоду на Хортиці чергують добровольці та автомобіль ДСНС. На велосипедах та електроскутерах територію патрулюють десятки працівників заповідника. При собі мають необхідний мінімум, аби перейти до ліквідації пожежі ще до приїзду вогнеборців. На допомогу приходять і сучасні технології. Й те, чого не можна побачити з землі, охоплюють дрони. З повітря патрулюють території, куди важко дістатись автівкою чи двоколісним.

Заповідна територія — ласий шматок для браконьєрів. Утім, полювання та рибальство тут категорично заборонені. За режимом тиші на острові слідкують не лише з повітря та суші, а й з води. Усе обладнання придбане коштом обласного бюджету. Й завдяки співпраці влади та керівництва заповідника тут вдалося зберегти чимало унікальних видів.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-storozhi-zapovidnika-hto-jak-vid-chogo-ohoronjaie-horticju/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=na-storozhi-zapovidnika-hto-jak-vid-chogo-ohoronjaie-horticju

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top