На тимчасово окупованих територіях рашисти продовжують знищувати українські книжки

Рашисти не припиняють терор місцевого населення тимчасово окупованих територій, не тільки моральний та економічний, але й культурний. Окупанти продовжують масово винищувати українські книжки. Зокрема, їх спалюють у місцевих котельнях, і таких випадків чимало, — повідомляє Центра національного спротиву.

Зазвичай книги вилучаються із загальних фондів та шкільних бібліотек. При цьому росіяни виправдовують це тим, що вони вилучають «нацистську» літературу, і до переліку такої літератури потрапляють усі українські книги.

Найбільш іронічним є той факт, що тактику спалювання книг росіяни запозичили саме у нацистської Німеччини, вважають у Центрі. Вони, як справжні фашисти, забороняють говорити українською та палять українські книжки. Про це повідомляє штаб міськвиконкому Бердянська.

— В селі Берестове, Бердянського району в школах почали знищувати українські книжки. Відносять до котельні та палять. Скільки вже спалили невідомо. Місцеві мешканці обурені таким рішенням. Та якщо є можливість, беруть книжки до себе до дому. Це знущання, нові книжки, навіщо їх треба винищувати. Хай би собі лежали, адже вони там нікому не заважають, — розповідають обурені бердянці.

Після майже року російської окупації Бердянськ виглядає порожнім та занедбаним. На вулицях майже немає людей, адже місцеві намагаються зайвий раз не виходити зі своїх помешкань.

Містом ходять озброєні окупанти, які обшукують людей, перевіряють вміст їхніх мобільних телефонів та ставлять особисті запитання. Від них бердянці намагаються триматися якомога далі.

Источник: https://forpost.media/novosti/na-tymchasovo-okupovanykh-terytoriiakh-rashysty-prodovzhuiut-znyshchuvaty-ukrainski-knyzhky.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top