На ТОТ Запорізького регіону росіяни не подають воду та електропостачання

У тимчасово окупованих рашистами населених пунктах Василівського району Запорізької області другий рік тривають суттєві проблеми з водо- та електропостачанням. 

Як розповів очільник Василівської РДА Богдан Староконь, Василівський район складається з 11 громад. До району входять міста Енергодар, Василівка, Дніпрорудне, селища Михайлівка, Мала Білозерка, Велика Білозерка і Кам’янка-Дніпровська.

«На сьогодні у нас лінія бойового зіткнення проходить по Степногірській та Васильківській громадах. Щоденно ворог обстрілює наші населені пункти, такі, як Кам’янське, на 99% зруйновані. Такий населений пункт, як Степногірськ, – там щоденно артилерія, дрони, «Гради» розстрілюють житло мирних мешканців та об’єкти цивільної інфраструктури. Наразі повністю окуповані 9 громад, а дві частково – там йдуть інтенсивні бойові дії», — каже чиновник.

Ситуація у прифронтових населених пунктах залишається дуже напруженою, в деяких з них електрика відсутня з весни минулого року, є певні проблеми з водою.

Життя в окупації ускладнене примусами окупантів, зокрема тим, хто без російського паспорта фактично відрізані від медичних послуг.

«Їх просто не допускають до лікарів. І лікарі не надають медичну допомогу людям… До повномасштабного вторгнення у Василівському районі було 188 тисяч населення. На сьогодні ми констатуємо, що менше половини, набагато менше половини залишилося на окупованій частині», — повідомив Богдан Староконь.

Разом з цим шляхи евакуації наразі дуже ускладнені, каже Староконь. Людям треба близько тижня, щоб виїхати через Європу на підконтрольну Україні територію. Окуповані населені пункти кишать військовими РФ, які перешкоджають пересуванню місцевому населенню.

Без їхнього паспорта переїхати в село до родичів майже неможливо

«Людей повертають з Чонгара, не дають виїжджати. Це енергодарівці і інші населені пункти нашого району. Переїхати від одного населеного пункту до іншого, який там близько п’яти-семи, до десяти кілометрів, займає майже день, якщо у вас відсутній їхній паспорт. Тобто без їхнього паспорта переїхати в село до родичів чи ще кудись майже неможливо. Енергодар стає більш закритим, туди не впускають без паспорта РФ, без перевірки і дуже ускладнюють цей шлях», — розповів чиновник.

Фото Євгенія Назарова

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/na-tot-zaporizkoho-rehionu-rosiiany-ne-podaiut-vodu-ta-elektropostachannia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top