До кінця року в Запоріжжі планують підключити ще 458 камер
Місця встановлення відеокамер визначаються поліцією та органами виконавчої влади з урахуванням найбільшої концентрації ДТП або кримінальних правопорушень. Про це повідомили у відділі комунікації Запорізької області.
Читайте також: Менше крадіжок, більше тяжких злочинів — як війна вплинула на злочинність в Запорізькій області
Загалом є три типи відеокамер – оглядові та з аналітичними можливостями розпізнання номерних знаків та облич. Користь камер відеоспостереження начальник управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Запорізькій області Тарас Руднєв доводить на прикладі:
«Отримуємо інформацію про пограбування громадянки у парковій зоні. Причому потерпіла може вказати лише колір автівки або неповні цифри держномера. У таких випадках ми застосовуємо систему відеонагляду з функцією пошуку — щоб встановити марку автомобіля, номерний знак, маршрут його пересування та місцезнаходження. Далі – орієнтуємо найближчі наряди поліції для затримання транспортного засобу», — каже Тарас Руднєв.
Нагадаємо, що реалізацію програми суспільної безпеки Запоріжжя започатковано ще у 2016 році рішенням міської влади. Таким чином, до 2022 року на території обласного центру було встановлено 254 камери відеоспостереження. З початку повномасштабного вторгнення програма набрала обертів.
Так, у 2023 році в експлуатацію введено ще 115 одиниць, а до кінця поточного року планують інтегрувати ще 458 камер відеонагляду.
Більше — у відео:
Раніше поліції розповіли, наскільки безпечно встановлювати вуличні відеокамери в умовах війни.
Джерело