На вулицях Запоріжжя виставили сакральні воєнні плакати — фото

Запоріжцям продовжують показувати воєнний варіант сучасного мистецтва просто неба

6-тою виставкою з серії «Плакати воєнного часу» у Запоріжжі стала виставка харківської художниці Альбіни Ялози, що живе у Києві. Плакати традиційно розміщені просто неба — 16 робіт на фасаді Туристичного інформаційного центра або ТІЦ (пр. Соборний, 151). І ще 15 — на спеціальних конструкціях (кубах) ТІЦ. Наприклад, біля ТЦ «Україна» на проспекті Металургів — звертали увагу?

Плакати воєнного часу

Виставки «Плакати воєнного часу» організують департамент культури й туризму Запорізької міської ради та міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project. Альбіна Ялоза — учасниця симпозіумів BIRUCHIY.

Плакати воєнного часу

— Ми пишаємось, що у нас є такі друзі, арт-резиденція BIRUCHIY, які можуть допомогти нам показати запоріжцям такий варіант сучасного мистецтва, — каже «Індустріальці» директор ТІЦ Олексій Каніщев. — В мирний час Альбіна Ялоза займалася вивченням сакральної християнської тематики і її художні роботи наповнені релігійним смислом. Зараз Альбіна продовжує займатися сакральною темою, яка є для неї підґрунтям для подальших проєктів, але вирішує її через призму військової ситуації. Мінімалістичні за формою графічні роботи Альбіни Ялози зрозумілі будь кому.

-Першою воєнною роботою стала «Той, хто тримає наше небо», створена 1 березня після того, як почали бомбардування Києва, — продовжує Олексій Каніщев. — Як сказала сама художниця, тоді вона почувала себе безпорадною й незахищеною. А творчість допомогла привести себе до ладу, переключитись. А коли вона узнала жахливу історію про п’ятьох зґвалтованих і спалених жінок у Бучі, яких знайшли на дорозі, то вирішила створювати серію робіт.

Плакати воєнного часу

Плакати Альбіни Ялози, виставлені у Запоріжжі, як повідомили у ТІЦ, вже бачили глядачі у Чехії, Ізраїлі, Нью-Йорку, Львові та Києві.

До речі, свої плакати художниця публікує на своїй сторінці у «Фейсбук», де їх теж можна подивитись. На малюнках вона пише короткі тексти у дусі Марії Приймаченко.

Плакати воєнного часу

Виставка «Плакати воєнного часу» Альбіни Ялози працюватиме у Запоріжжі по 14 серпня.

Їх можна також побачити на спеціальних конструкції на майданах Фестивальний та Університетський, біля обласної універсальної наукової бібліотеки та ТІЦ «Амстора» на вул. Перемоги.

«Індустріалка» писала, що у фоє Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки орієнтовно по 5 серпня можна подивитись виставку патріотичних плакатів «Мистецький опір» запорізьких дизайнерок Лариси Клімової та Ірини Нестеренко.  Після бібліотеки її планують показати у «Козак-Палаці» та у всіх нових хабах, що відкрили для вимушених переселенців у Запоріжжі.

Читайте також: Запоріжців закликають допомогти чудовому художнику, який потрапив у лікарню з інсультом.

Читайте наші новини на сайті zprz.city

Фото Олександра Прилепи та автора

Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
плакати
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу
Плакати воєнного часу

Сообщение На вулицях Запоріжжя виставили сакральні воєнні плакати — фото появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-vulitsyah-zaporizhzhya-vistavili-voyenni-plakati-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top