На які медичні послуги відпочивальники мають права на курортах Запорізької області

Фото — ілюстрація

Зовсім скоро розпочнеться курортний сезон. Люди масово приїздитимуть до курортів Запорізької області на відпочинок. Буває, що трапляється форс-мажори, коли необхідно звернутися до лікаря. Однак з провадженням медичної реформи постає питання, куди йти?

В разі виникнення екстреної ситуації на відпочинку дорослі, або ж діти мають право на такі види безкоштовної медицини:

– екстрена (невідкладна) медична допомога. Коли життю загрожує небезпека необхідно викликати швидку, яка надасть допомогу незалежно від того, в якому місті людина подала декларацію про обслуговування у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Екстрену (невідкладну) допомогу завжди нададуть у будь-якому закладі охорони здоров’я за зверненням пацієнта, коли існує безпосередня загроза життю таздоров’ю людини.

– Якщо пацієнт потребує безкоштовної планової консультації лікаря первинної ланки або проведення аналізів, що входять до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги, або електронного рецепта за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки», їй потрібно на місці відпочинку подати декларацію про обслуговування автоматично. Після повернення додому пацієнт може подати нову декларацію до свого попереднього або іншого лікаря, що надає первинну допомогу у його населеному пункті.

Оплата за обслуговування пацієнта, що отримав медичну послугу, обравши під час відпустки іншого лікаря первинної допомоги, надійде до закладу охорони здоров’я, в якому працює цей лікар, у наступному звітному місяці.

Адреси центрів первинної медико-санітарної допомоги можна дізнатися за посиланням.

Источник: https://forpost.media/novosti/na-jaki-medichni-poslugi-vidpochivalniki-majut-prava-na-kurortah-zaporizkoi-oblasti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top